Доступність посилання

ТОП новини

Російські протести мобілізуються через інтернет


Під час акцій протесту у Москві, 6 грудня 2011 року
Прага – Учасники протестів проти фальсифікацій виборів до Державної Думи Росії обіцяють ще масштабніші акції, ніж ті, що вже відбулися на Тріумфальній площі Москви. Мобілізуються вони через соціальні мережі. І відбувається це всупереч затриманню поліцією деяких лідерів опозиції.

На сторінках Facebook оприлюднили заклик учасників протесту в Росії, щоб зібрати щонайменше 15 тисяч людей на акцію, заплановану на наступну суботу в Москві. І не виключено, що цього дня будуть нові масові протести росіян проти фальсифікації результатів виборів до Державної думи.

У понеділок та вівторок на вулиці в Росії вийшли десятки тисяч людей. Вони стверджують, що фальшування відбувалися масово на користь правлячої партії «Єдина Росія». Блогери, журналісти електронних ЗМІ стали сьогодні ініціаторами нових протестів.

Незважаючи на арешти, протести у Росії наростають

Московський журналіст і блогер Ілля Клішин сприяв появі сторінки «Суботньої площі революції» у Facebook, через яку зголошуються охочі брати участь в акціях 10 грудня в Москві. Напередодні їх погодилися підтримати до 15 тисяч росіян.

Той же Ілля Клішин каже, що «явно фальсифіковані результати виборів» спричинили активну реакцію в інтернеті та пробудження від політичної апатії.

«У деяких регіонах «Єдина Росії» набрала 90 відсотків голосів. Це очевидна фальсифікація, таке реально не могло бути можливим. Люди переймаються цим і особисто ображені. Очевидно, що це була остання крапля у довготривалому терпінні людей», – стверджує Ілля Клішин.

Незважаючи на арешти відомих блогерів Іллі Яшина, Олексія Навального, масовий рух протесту наростає, організовуючись через інтернет. У Росії ним користуються понад 40 мільйонів людей. Хоча Президент Дмитро Медведєв намагається применшити масштаби акцій і офіційні ЗМІ їх замовчують, але, як переконує Олексій Навальний, рух наростає.
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG