Доступність посилання

ТОП новини

Клінтон: ПРО - це не привід для контрзаходів з боку Росії


Брюссель. Учасники зустрічі НАТО-Росія (зліва Лавров, справа Клінтон). 8 грудня 2011 року
Брюссель. Учасники зустрічі НАТО-Росія (зліва Лавров, справа Клінтон). 8 грудня 2011 року
Члени НАТО не дозволять країнам, що не входять до Союзу, накласти вето на проект створення системи ПРО, заявила в четвер у Брюсселі держсекретар США Гілларі Клінтон.

«Жоден із членів Альянсу в НАТО не дозволить будь-якій країні за межами Альянсу накласти вето на рішення НАТО захистити себе, створюючи протиракетну оборону проти загроз, які ми вважаємо найбільш помітними», – заявила держсекретар США.

За словами Гілларі Клінтон, система ПРО спрямована не проти Рросії, а проти Ірану, додавши, що «це не привід для військових контрзаходів з боку Росії».

Російський міністр закордонних справ Сергій Лавров відповів на спільній зустрічі в Брюсселі: «Тут, окрім загальних слів про довіру і «нескерованість» звичайно ж потрібні юридичні домовленості. Тому, що наміри, в тому числі, і добрі, це справа тимчасова, а військово-технічний потенціал – це величина стала».

Наприкінці листопада президент Росії Дмитро Медведєв оголосив про можливість застосування комплексу заходів військово-технічного і дипломатичного характеру у відповідь на розгортання НАТО системи ПРО в Європі.
XS
SM
MD
LG