Доступність посилання

ТОП новини

ЄС занепокоєний останнiми подiями навколо Тимошенко – Тейшейра


Голова представництва ЄС в Україні Жозе Мануель Пiнту Тейшейра
Голова представництва ЄС в Україні Жозе Мануель Пiнту Тейшейра
Голова представництва ЄС в Українi Жозе Мануель Пiнту Тейшейра висловив занепокоєння Європейського Союзу у зв’язку з проведенням виїзних судових засiдань у справi екс-прем’єра України Юлiї Тимошенко.

«Представники Європейського Союзу занадто занепокоєнi обставинами, якi склалися останнiм часом», – сказав вiн на брифiнгу в п’ятницю в Києвi пiсля зустрiчi уповноваженого Верховної Ради Нiни Карпачової з представниками дипломатичних мiсiй, акредитованих в Українi.

Тейшейра зазначив, що виїзне засiдання є порушенням Європейської конвенцiї з прав людини, ратифiкованої Україною.

Голова представництва ЄС в Українi повiдомив, що наступного тижня Україну вiдвiдає представник Данського Гельсiнського комiтету – органу, який останнiм часом постiйно спостерiгає за ходом подiй з Юлією Тимошенко.

Вiдповiдаючи на запитання журналiстiв щодо подiбних випадкiв у судовiй практицi ЄС, дипломат сказав: «Я не можу згадати, щоб за моєї пам’ятi були подiбнi випадки з колишнiми полiтичними дiячами, з керiвниками вищого рангу та навiть iз просто громадянами... – щоб вони терпiли такi арешти», – цитує голову представництва ЄС в Україні агентство Інтерфакс.

Юлія Тимошенко перебуває в СIЗО з 5 серпня 2011 року. 11 жовтня суд засудив її до семи рокiв позбавлення волi за перевищення повноважень пiд час пiдписання газових контрактiв iз Росією у 2009 роцi. Розгляд апеляцiї на це рiшення буде продовжене 13 грудня.

Крiм того, стосовно колишнього прем’єр-міністра Тимошенко розслiдують iншi кримiнальнi справи, зокрема щодо дiяльностi корпорацiї «Єдинi енергетичнi системи України» (ЄЕСУ).

7 i 8 грудня Шевченкiвський районний суд провiв виїзне засiдання в СIЗО й обрав для Юлії Тимошенко запобiжний захiд у виглядi арешту на два мiсяцi у справi ЄЕСУ.

Захисник Юлії Тимошенко Сергiй Власенко заявив, що, згiдно з постановою Шевченкiвського райсуду, екс-прем’єра заарештували безстроково, «на все життя».
XS
SM
MD
LG