Доступність посилання

ТОП новини

«Макіївізація» Криму триває – новий прокурор теж з Макіївки


Новопризначений прокурор Автономної Республіки Крим В’ячеслав Павлов
Сімферополь – Верховна Рада Криму сьогодні на терміново скликаній позачерговій сесії дала згоду на призначення прокурором автономії Вячеслава Павлова. Виходець із Донеччини тривалий час керував прокуратурою Макіївки – рідного міста нинішнього і попереднього прем’єр-міністра Криму.

Сімдесят шість депутатів «за», нуль «проти» і нуль – «утримались». Кримський парламент одноголосно підтримав призначення прокурором автономії вихідця з Донеччини В’ячеслава Павлова. Кримський спікер Володимир Константинов пояснив, що за Конституцією АРК, парламент мусить дати згоду на те, щоб Генпрокурор призначив ту чи іншу особу на посаду республіканського прокурора: «У Верховну Раду Криму у встановленому порядку надійшло подання Генерального прокурора України Пшонки Віктора Павловича про узгодження на посаду прокурора АРК Павлова В’ячеслава Володимировича», – повідомив спікер.

Кримський парламент одноголосно підтримав призначення прокурором автономії В’ячеслава Павлова
Кримський парламент одноголосно підтримав призначення прокурором автономії В’ячеслава Павлова
40-річний В’ячеслав Павлов, який до цього очолював прокуратуру Запорізької області, народився в рідному місті Президента Януковича Єнакієві. Але, як звертає увагу місцева преса, найголовніше, що він працював прокурором Макіївки якраз у той час, коли там місцеву міліцію очолював Анатолій Могильов – нинішній прем’єр-міністр Криму.

Саме тому кримський політичний оглядач Микола Семена вважає таке призначення «поганим сигналом для кримських депутатів і взагалі для кримської політичної еліти», а також припускає, що парламент автономії тепер буде «під повним контролем прем’єра Могильова».

Могильов підтягує «своїх» людей і демонструє власний вплив – політолог

У Могильова у взаєминах із президентом все нормально
Андрій Никифоров

Кримський політолог Андрій Никифоров останнє припущення не заперечує, але вважає, що новому голові уряду автономії «ні до чого залякувати і так переляканих» кримських депутатів. На думку експерта, крім того, що Анатолій Могильов підтягує до Криму близьких йому людей, він ще й демонструє свій вплив: «Ми можемо судити тепер про те, в яких довірливих стосунках він перебуває з президентом. Оскільки йдуть такі призначення, які говорять за себе, то можна зробити висновок, що у Могильова стосунках із Президентом все нормально. Щонайменше зараз», – вважає Никифоров.

Новопризначений прокурор автономії на сесії не виступив і з пресою не спілкувався. Журналісти майже півгодини чекали у прес-центрі місцевого парламенту на брифінг прокурора і спікера, однак з невідомих причин він не відбувся.

Після перемоги Віктора Януковича на президентських виборах на початку 2010 року майже всі ключові посади у виконавчих органах влади і силових та судових структурах Криму обіймають вихідці з Донецької області, насамперед з Макіївки.
  • Зображення 16x9

    Володимир Притула

    Кримський журналіст. Співпрацюю з Радіо Свобода з 1990 року. Керівник проєкту Радіо Свобода «Крим.Реалії» з березня 2014 року. В грудні 2014-го був змушений покинути півострів. Заслужений журналіст України.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG