Доступність посилання

ТОП новини

Чорнобильська зона має бути максимально доступною – Балога


Міністр надзвичайних ситуацій України Віктор Балога, переконаний, що зона відчуження Чорнобильської АЕС має бути максимально відкритою та доступною для відвідування всіма охочими.

«Не приховую: встановлений порядок відвідування Чорнобильської зони – це не зовсім те, що я собі уявляв. Водночас не можна говорити, що її наглухо закрито. Для науковців, експертів, журналістів, міжнародного контролю та моніторингу «зона» надалі залишатиметься доступною. Просто регламент візитів став вимогливішим», – сказав міністр агентству «Інтерфакс-Україна», коментуючи затверджений нещодавно наказ Міністерства щодо порядку відвідування зони відчуження.

Балога вказав на те, що нелегальний туризм до Чорнобильської зони був і є, а Міністерство хотіло зробити можливість потрапляння на цю територію легальною.

Глава МНС надалі залишається переконаним прибічником максимальної відкритості зони відчуження. «Не в сенсі, що вона має перетворитися на місце загального доступу, проте відвідування цієї території має бути доступне всім охочим», – пояснив він.

Зона відчуження Чорнобильської АЕС з 2 грудня знову стала доступною для відвідування всіх охочих з ознайомлювальною метою – набули чинності нові правила перебування в ній. Але про туристичні поїздки не йдеться.

Відповідно до нових правил, для відвідування зони відчуження необхідно подати письмовий запит до Державного агентства з управління зони відчуження за 10 днів до самого відвідування.
XS
SM
MD
LG