Доступність посилання

ТОП новини

Білоруського опозиціонера Михалевича звільнили у Варшаві після кількох годин


Олесь Михалевич. Архівне фото.
Олесь Михалевич. Архівне фото.
У Варшаві відпустили затриманого раніше в понеділок білоруського опозиціонера Олеся Михалевича, – повідомляє кореспондент Радіо Свобода.

Михалевич мав намір вилетіти літаком до Лондона, але був затриманий у варшавському міжнародному аеропорту імені Фредеріка Шопена.

«Мене затримали в аеропорту і сказали, що мене розшукує поліція для того, щоб доставити в прокуратуру», – розповів Михалевич по телефону Радіо Свобода.

Через три з половиною години Олеся Михалевича, якого, як виявилося, офіційний Мінськ розшукує через Інтерпол за звинуваченням у масових заворушеннях, відпустили.

«За моїм дорученням цією справою особисто займався віце-міністр закордонних справ, який попрямував до летовища. Після нашого втручання прокуратура ухвалила рішення відпустити пана Михалевича, щоб він міг продовжувати подорож», – заявив міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський.

Сам Михалевич повідомив Радіо Свобода, що йому МЗС Польщі купило новий квиток, за яким він наступним рейсом має можливість вилетіти до Лондона.

Михалевич був одним з 10 кандидатів на посаду президента Білорусі на виборах, які пройшли 19 грудня 2010 року. Опозиційного політика заарештували, він зазнав тортур, про що публічно заявив після виходу з в’язниці.

Олесю Михалевичу вдалося виїхати за кордон до Чехії, де він отримав політичний притулок. Згодом він переїхав на проживання до Польщі.
XS
SM
MD
LG