Доступність посилання

ТОП новини

Філе пообіцяв Тимошенко, що ЄС «пильно стежитиме» за розглядом скарги на вирок


Під час зустрічі з Юлією Тимошенко у СІЗО єврокомісар із питань розширення і політики сусідства Штефан Філе наголосив, що ЄС «пильно стежитиме» за розглядом скарги на вирок у справі колишнього прем’єра, а також наполягатиме на створенні всіх умов, за яких Тимошенко могла б належно захищати себе «у рамках чесного процесу». Про це йдеться у заяві єврокомісара за підсумками його візиту, оприлюдненій Представництвом ЄС в Україні.

«Ми також обговорили перспективи тривалого політичного об’єднання з Україною, для якого матиме неабияке значення міцний консенсус серед усіх українців, а також підписання угоди про асоціацію. До прискорення цього процесу закликала сама Тимошенко», – йдеться у заяві.

Штефан Філе також повідомив, що під час візиту зустрівся з низкою перших осіб у державі, зокрема з Президентом України Віктором Януковичем.

Єврокомісар розповів, що під час зустрічей висловив стурбованість «щодо нестачі поступу у низці критично важливих для України реформ, зокрема у конституційній сфері та сфері правосуддя». «Я також висловив стурбованість щодо застосування вибіркового правосуддя в Україні, в тому числі – у справі Юлії Тимошенко».

Також, відповідно до заяви, єврокомісар обговорив із керівництвом України необхідність поліпшення бізнес-клімату у країні, зокрема забезпечення «чесної та ринкової ціни на газ», а також належне дотримання Україною своїх обов’язків як члена Енергетичного Співтовариства.
XS
SM
MD
LG