Доступність посилання

ТОП новини

Німеччина запроваджує «блакитну карту»


Вероніка Крамар

Бонн – Тепер фахівцям з країн, що не входять до Європейського Союзу, працевлаштуватись у Німеччині буде легше. Німецький уряд запроваджує для іноземних топ-кадрів «блакитну карту». Таким чином Німеччина спрощує умови їх прийняття на роботу.

Німеччина намагається вирішити проблему з нестачею кваліфікованих кадрів. Відповідно до ухваленого законопроекту щороку «блакитну карту» отримуватимуть 3500 працівників з-за меж Європейського Союзу.

У списку спеціальностей, яких бракує Німеччині, загалом близько 60 назв. Найбільший попит на інженерів, математиків, лікарів та природознавців. Їхня зарплата за рік становитиме не менше 33 тисяч євро. Тепер фахівці отримають робоче місце без попередньої перевірки на те, чи претендує на це місце німець, як це було раніше.

Дозвіл на постійне проживання іноземні працівники отримують після трьох років роботи, але ті, чия заробітна платня становить 48 тисяч євро на рік (раніше ця сума складала 66 тисяч євро на рік).

У Федеральному об’єднанні торгово-промислових палат привітали нововведення, проте вказали на наявність певних обмежень. Так, якщо фахівець упродовж перших трьох років стане безробітним, він втратить свій дозвіл на безстрокове перебування у Німеччині.

Спрощення стосуються також іноземних випускників вищих навчальних закладів у Німеччині. Згідно з новим законодавством, випускник може працювати протягом року, відведеного для пошуку роботи за фахом. Зараз цей період становить лише 90 днів на рік. Також їм не потрібно буде подавати свій робочий контракт на затвердження до федерального відомства зайнятості Німеччини.

Іноземці мають «закрити ці кадрові прогалини» – експерт

Загалом ситуацію на німецькому ринку праці оцінюють позитивно. За словами експерта з Нюрнберзького інституту дослідження ринку праці Тімо Бааса загальна кількість безробітних у країні знижується, проте існує проблема, пов’язана зі старінням населення Німеччини. «Німеччині потрібні іноземні кваліфіковані фахівці, щоб закрити ці кадрові «прогалини», оскільки все більше й більше німецьких робітників йдуть на пенсію», – каже експерт.

Щодо українських фахівців, то, за словами Тімо Бааса, не спостерігається великого напливу кваліфікованих кадрів з України. Проте, на його думку, ситуація має змінитись.«Багато українських кадрів працює в Іспанії та Польщі. Але ми очікуємо, що найближчими роками прилив кваліфікованих кадрів з України до Німеччини зросте», – пояснює він.

Нововведення мають вступити у силу з 2012 року після того, як законопроект підтримують нижня та верхня палати.

Заплановані спрощення є впровадженням директиви ЄС від 2009 року. Попередньо проект «Блакитної карти» представив ще у 2007 році голова Єврокомісії Жозе Мануель Барозу. Блакитний колір карти вибраний відповідно до кольору прапора ЄС.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG