Доступність посилання

ТОП новини

У чому успіх або провал саміту Україна – ЄС?


Президент України Віктор Янукович та єврокомісар із питань розширення Штефан Філе
Брюссель – Європейська комісія готує підґрунтя саміту Україна-ЄС. У понеділок із цією метою у Києві побував єврокомісар із питань розширення Штефан Філе. Його висновки після зустрічі з українським керівництвом доволі стримані. Відвідавши у в’язниці колишнього Прем’єр-міністра Юлію Тимошенко, комісар пообіцяв, що пильно стежитиме за розвитком ситуації й наполягатиме на дотриманні її прав. Щодо майбутнього України в об’єднаній Європі, то вибір нині у руках українського Президента, вважає євродепутат Ганнес Свобода.

Європейська комісія визначається щодо українсько-європейської зустрічі на вищому рівні. На початку тижня, щоб особисто відчути український політичний клімат, із керівництвом держави та ув’язненим опозиційним лідером Юлією Тимошенко зустрівся єврокомісар із питань політики сусідства та розширення Штефан Філе.

«Комісар Філе наголосив, що Євросоюз занепокоєний відсутністю прогресу щодо важливих для України реформ, зокрема, у конституційній та судочинній галузях, – пояснив Радіо Свобода речник комісара Петер Стано. – Він вкотре заявив українським партнерам, що співдружність дуже стурбована випадками вибіркового судового переслідування, включно зі справою Тимошенко та іншими справами».

Представник виконавчої євроустанови під час візиту до Києва у приватній розмові з Юлією Тимошенко також зазначив, що він занепокоєний перебігом її справи та пообіцяв далі ретельно стежити за розвитком апеляційного процесу.

«Євросоюз та сам (комісар Філе) будуть продовжувати пильне спостереження за апеляційним розглядом. Ми відстоюватимемо, щоб дотримувалися всі права Юлії Тимошенко на захист і справедливе судочинство. Це наразі для нас головне, й нам слід буде визначити, як діяти далі», – пояснює Петер Стано.

Януковичу вибирати, чи бути зі своїм народом

У час, коли розмови зосереджені навколо європейсько-українського майбутнього, член Європарламенту, австрієць Ганнес Свобода торкається іншої можливості України: розвернутися у бік Москви, у разі, якщо саміт завершиться нічим:

«Вибір за паном Януковичем, але я гадаю, що більшість громадян України і навіть більшість олігархів мають чітке бажання інтеграції (України) до Євросоюзу, а не у напрямку Москви. Але вибирати Президенту Януковичу: чи він хоче бути на боці більшої частини свого населення, чи на боці Росії. Я гадаю, що Янукович усвідомлює переваги зближення із Європейським Союзом», – каже у інтерв’ю Радіо Свобода євродепутат.

Візит високопоставленого чиновника з Єврокомісії до України – це свідчення того, що Брюссель теж усвідомлює справжню цінність стосунків із Україною, тож ретельно готується до саміту.

Однак з огляду на невизначеність ситуації із дотриманням у цій державі засадничих прав Єврокомісія щодо можливих результатів двосторонньої зустрічі тільки обмежується загальним формулюванням. Воно звучить приблизно так: саміт має бути успішним, щоб наголосити на тому, наскільки важливими для Брюсселя є стосунки з Україною. З іншого боку, українська влада має прислухатися до європейських рекомендацій, які й зроблять цей саміт успішним.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG