Доступність посилання

ТОП новини

Парламент Італії почав розгляд антикризової реформи Монті


Прем’єр-міністр Італії Маріо Монті
Прем’єр-міністр Італії Маріо Монті
Нижня палата італійського парламенту почала розгляд пакету антикризових заходів, запропонованих урядом Маріо Монті. Бюджет передбачає різке скорочення державних витрат, збільшення податків і підвищення пенсійного віку. Кабмін планує заощадити понад 30 мільярдів євро.

Стосовно законопроекту і одночасно вотуму довіри до уряду депутати голосуватимуть у п’ятницю ввечері, а сенатори – наступного тижня.

Урядову реформу не підтримує крайня права партія «Північна Ліга». Як повідомляє кореспондент Радіо Свобода з Рима, в четвер під час обговорення представники «Північної Ліги» блокували засідання, вигукуючи гасла «Ганьба!»

Засідання нижньої палати довелося перервати, а двох депутатів-«лігістів» видворили з зали. Опозиційні партії відмовляються підтримати плани уряду щодо підвищення податків.

Інші політичні сили також не в захваті від пропозицій кабінету. Однак з огляду на поглиблення кризи і з метою повернути довіру інвесторів до Італії, політики заявляють про підтримку уряду й необхідність ухвалення законопроекту.

Прем’єр Маріо Монті наголосив, що без цієї реформи держава не спроможна буде дотримуватися зобов’язань перед кредиторами, і фінансові проблеми Італії лише загострюватимуться. «Альтернативою не може бути, як раніше, життя без труднощів, а буде життя із жертвами набагато гіршими», – сказав глава уряду.

Голосування в парламенті стане першим реальним іспитом для уряду технократів, сформованого місяць тому для виведення Італії із боргової скрути.
XS
SM
MD
LG