Доступність посилання

ТОП новини

Щасливий Гавел


Чехія порощається з Вацлавом Гавелом. Прага. 18 грудня 2011 року
За усі часи на пальцях однієї руки можна перерахувати людей, яким пощастило не лише очолити революцію, а й спокійно дожити свій вік на батьківщині – у шані та задоволенні від здійсненого.

Я не кажу, що Вацлаву Гавелу – все вдалося. Але йому вдалося головне. Він не обманув тих, хто йому повірив і зміг провести реформи, які повністю змінили його країну.

Тепер Чехія демократична й динамічна. Життя й свобода окремого громадянина – тут найвища цінність. Чехи люблять свою країну, пишаються своєю культурою та бережуть кожний камінчик свої історичної спадщини.

Після вступу до Євросоюзу (2004) до Чехії ринули інвестиції. Цьому сприяли прості правила ведення бізнесу, лояльна система оподаткування та низький рівень корупції. І вже через 5 років МВФ поставив Чехію на 13 місце у світі за кредитоспроможністю. А минулого року Чехія піднялася на 34 позицію серед 183 країн за індексом економічної свободи.

Newsweek віддав Чехії 25 місце серед сотні найкращих країн світу.

Щасливий Вацлав Гавел. Радію за чехів.

Сумую разом з чехами.

Сумую за нас.
Ніхто з українських президентів поки не заробив собі щастя Гавела.

Вацлав Гавел вітає тисячі демонстрантів на площі у Празі, 1989 рік
Вацлав Гавел вітає тисячі демонстрантів на площі у Празі, 1989 рік
  • Зображення 16x9

    Ірина Штогрін

    Редактор інформаційних програм Радіо Свобода з жовтня 2007 року. Редактор спецпроектів «Із архівів КДБ», «Сандармох», «Донецький аеропорт», «Українська Гельсінська група», «Голодомор», «Ті, хто знає» та інших. Ведуча та редактор телевізійного проекту «Ми разом». Автор ідеї та укладач документальної книги «АД 242». Автор ідеї, режисер та продюсер документального фільму «СІЧ». Працювала коментатором редакції культура Всесвітньої служби Радіо Україна Національної телерадіокомпанії, головним редактором служби новин радіостанції «Наше радіо», редактором проекту Міжнародної організації з міграції щодо протидії торгівлі людьми. Закінчила філософський факультет Ростовського університету. Пройшла бімедіальний курс з теле- та радіожурналістики Інтерньюз-Україна та кілька навчальних курсів «IREX ПроМедіа». 

Дивитись коментарі (2)

XS
SM
MD
LG