Доступність посилання

ТОП новини

Україна і Чехія домовляються про співпрацю


Під час візиту українського прем’єра Миколи Азарова до Чехії було підписано три угоди – про співпрацю в галузі освіти, науки та технологій і культури.

Прем’єр Чехії Петр Нечас назвав Україну важливим партнером Чехії. Чеський прем’єр також заявив про великі торговельно-економічні перспективи у співпраці країн.

«Великий потенціал бачимо в галузі енергетики, машинобудування, хімічної промисловості, металургії, інфраструктури, транспортного машинобудування, а також в галузі екологічних технологій та відновлювальних джерел енергії», – сказав Петр Нечас.

За оцінкою чеського урядовця, країнам вдалося подолати проблемний період відносин. Як сказав Нечас, візит Азарова і великої української делегації до Праги свідчить про те, що двосторонні відносини здобули «новий імпульс».

У січні цього року Чехія надала політичний притулок колишньому міністрові економіки України Богдану Данилишину, а в травні Україна вислала чеських військових дипломатів за підозрою у шпигунстві.

На прес-конференції в Празі прем’єр Микола Азаров назвав ці події «тимчасовими епізодами» і заявив про те, що Україна високо цінує стратегічні відносини з Чехією.

У складі української делегації в Празі – міністр освіти і науки Дмитро Табачник, міністр культури Михайло Кулиняк та голова Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації Володимир Семиноженко. Урядовці проводили прес-конференцію в приміщенні Кабінету міністрів Чехії.

Поруч із будівлею чеського Кабміну на акцію протесту зібралося близько десяти представників з кількох українських громадських організацій в Празі. Вони тримали плакати з гаслами: «Свободу Юлії Тимошенко і політичним в’язням», «Україні – європейську перспективу, а не ярмо СНД», «Уряде Чеської республіки, співпрацюйте з Україною, а не з бандою Януковича-Азарова».
Один з організаторів протесту, головний редактор «Української газети» в Празі Анатолій Крат сказав Радіо Свобода, що малочисельність акції пов’язана з тим, що це робочий день, коли більшість українців у Чехії працюють.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG