Доступність посилання

ТОП новини

«А хто – хто Миколая любить…»


Фабрика Святого Миколая, Львів, 19 грудня 2011
Львів – Свято Миколая найулюбленіше свято дітей і дорослих. Чому? Бо воно таке очікуване і водночас несподіване, а ще має давню традицію – виявляти свою любов і повагу іншій людині. На Галичині свято Миколая традиційно відзначають благодійними акціями.

«А хто-хто Миколая любить» – цю молитву співають діти і дорослі у храмах в надвечір’я Святого Миколая. А листи до Чудотворця дітлахи пишуть і приносять до Церкви, кладуть на підвіконня, надсилають у резиденцію Святого Миколая.

Митець Наталія Івженко пригадала свої дитячі літа, як 19 грудня вона завжди під подушечкою знаходила подарунок. «Мені якось приніс Святий Миколай олійні фарби і пензлі, яка я була щаслива! Бо тоді вже малювала. У нас у родині традиція завжди підтримувалась і береглась. Це дуже тепле свято і радісне», – розповіла мисткиня.

Святий Миколай прийшов до дітей з бідних родин та сиріт

Згідно життєпису Святих, Святий Миколай жив у IV столітті. Весь свій спадок він роздав убогим людям і став священиком, а згодом і єпископом міста Мир, що в Малій Азії. Все життя Чудотворець присвятив справі милосердя і творив чудеса зцілення. В Україні вшановувати Святого Миколая почали у другій половині XI століття. У тому ж часі мощі Чудотворця перевезли з міста Мир в італійське місто Барі. З давен започаткувалась традиція на Миколая дарувати дітям подарунки, робити добрі діла.

Цьогоріч у Львові працювали три фабрики Святого Миколая і майже 10 тисяч дітлахів з бідних родин, сиріт отримали подарунки. Переважно львів’яни приносили одяг, книжки, канцтовари. «Ми помічники Святого Миколая і зараз складаємо подарунки для багатодітної родини. Там діти різного віку і тому потрібно підібрати щось таке, щоб їм сподобалось і було потрібне».

«Робота волонтера дуже гарна. Ми приносимо щастя і щасливі від цього. Свято Миколая – найкраще, бо даруєш дітям радість», – кажуть помічники Святого Миколая.

Багато людей байдужі до проблем інших

Протягом тижня у Львові тривала акція «Від Андрія до Миколая», під час якої пройшли концерти, майстер-класи, різдвяний ярмарок. Метою було зібрати кошти для придбання рентген апарату для Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру, відомого як «чорнобильська лікарня» у Львові. Але дуже мало людей купували вхідні квитки, гроші з яких і мають скерувати на закупівлю обладнання. Чимало навіть забезпечених львів’ян, оминали квиткову касу.

Культура благодійництва в Україні в зародковому стані, наголосила у розмові один з організаторів акції, письменниця Мар’яна Савка. «Наша акція одна з тих, яка намагається пробити стіну байдужості суспільства. У кризовий час важливо, щоб люди не замикались у собі і допомагали один одному. На жаль, ми не розпродали квитків, більшість намагалась на заходи пройти безкоштовно. Ідея, що ми зі входу зберемо гроші, потерпіла фіаско. Дуже багато людей створюють тут свято іншим на волонтерських засадах», – каже Мар’яна Савка.

Справжнім багатством людини є давати милостиню і допомагати потребуючим, вчив Святий Миколай. Адже кожна людина заслуговує на любов і повагу.
  • Зображення 16x9

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода – з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Маю досвід роботи на телебаченні і в газеті.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG