Доступність посилання

ТОП новини

У Харкові профспілки вимагають прозорості у розрахунках нової квартплати


Більше двохсот осіб – представники 46 профспілок області – мітингують під стінами харківської міськради із вимогою оприлюднити розрахунки нових тарифів на квартирну плату, яку міська влада планує запровадити вже із 1 січня 2012 року.

За повідомленням кореспондента Радіо Свобода, мітингувальники тримають плакати «Підвищенню тарифів – адекватне підвищення зарплати», «Вимагаємо прозорості в розрахунках тарифів», «Профспілки проти необґрунтованого підвищення тарифів на комунальні послуги для харків’ян!». Організатором акції виступає об’єднання профспілок Харківської області.

За словами заступника голови цієї організації Ніни Караван, профспілки вимагають «прозорості у формуванні тарифів». «Ми хотіли б подивитися, з яких витрат формується тариф. 90%, як стверджує влада, йде на зарплату працівникам комунальним підприємств. Але це не відповідає законам економіки», – сказала вона у коментарі Радіо Свобода.

Також профспілки вимагають від чиновників запровадити механізм отримання мешканцями компенсації за оплачені, але не надані комунальниками послуги, а також запровадити жорсткіші вимоги до неплатників. Адже, за словами Караван, за статистикою, стовідсотково оплачують комунальні послуги лише «пенсіонери та не надто заможні люди».

Серед тих, хто приєднався до мітингу, – представники обласної організації профспілки працівників ЖКГ. Профспілка працівників ЖКГ вийшла на акцію із плакатами «Підвищення зарплати працівника комунальних підприємств – за рахунок бюджету, а не за рахунок харків’ян». Комунальники кажуть, що також зацікавлені в економічній обгрунтованості тарифів, які мають влаштовувати як споживачів, так і працівників галузі.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG