Доступність посилання

ТОП новини

Активісток FEMEN у Білорусі доставили в міліцію для з’ясування особи


Працівники міліції Білорусі в вівторок увечері доставили до Єльського райвідділу трьох активісток українського руху FEMEN, які напередодні зникли й потім вийшли на зв’язок у селі в Єльському районі Гомельської області.

Начальник райвідділу Анатолій Якимець підтвердив, що громадянки України перебувають у них і не мають документів і що до відділку прибув і консул України в Білорусі.

Перед цим міліція відвезла дівчат у районну лікарню, де лікарі засвідчили в них крововиливи на руках та інших частинах тіла.

Представниці FEMEN повідомили, що в понеділок увечері їх затримали на Східному автовокзалі в Мінську шестеро чоловіків, які не назвалися, закрили активісткам очі, відібрали в них документи і мобільні телефони і вивезли врешті до лісу, де їм погрожували, змушували роздягатися догола, обливали голови зеленкою, змушували тримати плакати з нацистськими свастиками і знімали все це на відеокамеру.

Урешті їх висадили за півтора кілометра від кордону з Україною й наказали йти, показавши напрямок до кордону, але дівчата не стали перетинати його нелегально й без документів і дісталися до села Беки Єльського району на Гомельщині, де звернулися по допомогу до місцевих мешканців.

Тим часом речник посольства України в Білорусі Олексій Ємельяненко повідомив Радіо Свобода, що особи дівчат іще офіційно не підтверджені. Водночас він висловив сподівання, що їх вдасться швидко повернути до України.

У понеділок троє активісток FEMEN улаштували в Мінську біля приміщення Комітету державної безпеки акцію з нагоди річниці минулорічних подій, коли влада розігнала в Мінську масові протести проти фальсифікації, за словами їхніх учасників, результатів президентських виборів того ж дня і здійснила масові арешти опозиції.

Учасниці акції висміювали президента Олександра Лукашенка і тримали плакати з закликами до свободи політичним в’язням у Білорусі і словами «Жыве Беларусь».

Відразу після акції їм вдалося дістатися з місця її проведення, але ввечері їхні мобільні телефони перестали відповідати.

У FEMEN висловлювали переконання, що їх викрадали не звичайні хулігани, а саме працівники КДБ Білорусі.
XS
SM
MD
LG