Доступність посилання

ТОП новини

Ситуація зі свободою слова в Україні погіршилася – підсумки медіа-організацій


Ситуація зі свободою слова в Україні у 2011 році погіршилася, однак є позитивні тенденції консолідації журналістів. Про це на прес-конференції у Києві заявили представники медіа-організацій України.

Зокрема, директор Інституту масової інформації Вікторія Сюмар зазначила, що в році, що минає, збільшилася кількість фактів фізичного насильства над журналістами, зокрема, з боку представників правоохоронних органів. Водночас вона наголосила, що «прецедентів покарання людей у погонах немає», і додала, що прокуратура має реагувати на факти перевищення правоохоронцями своїх повноважень.

Вікторія Сюмар нагадала, що такі факти мали місце, наприклад, у Печерському районному суді під час розгляду справи щодо газових контрактів за обвинуваченням Юлії Тимошенко, а також під час проведення масових акцій протесту. Окрім того, керівник Інституту масової інформації заявила, що у 2011 році зросла кількість фактів тиску на регіональні видання.

Говорячи про позитивні зміни, Вікторія Сюмар зазначила, що вони полягають в активізації журналістського середовища, а також у набутті чинності закону про доступ до інформації.

У спільній прес-конференції на тему підбиття підсумків у сфері свободи слова в Україні у 2011 році також взяли участь рух «Стоп цензурі», Національна спілка журналістів України, Українська Медіа-Асоціація, Київська незалежна медіа-профспілка та представництво в Україні міжнародної правозахисної організації «Репортери без кордонів».
XS
SM
MD
LG