Доступність посилання

ТОП новини

В екіпажі затриманого в Фінляндії судна з ракетами 11 українців – МЗС


У Міністерстві закордонних справ України повідомили сьогодні, що в складі затриманого вчора в Фінляндії судна з вантажем незадекларованої вибухівки і зенітних ракет є 11 українських громадян, але ніхто з них не арештований.

Як повідомляє агентство «Інтерфакс-Україна» з посиланням на речника МЗС Олександра Дикусарова, такі уточнені дані посольства України в Фінляндії. Раніше агентства з посиланням на нього ж повідомляли про 32 українців в екіпажі затриманого судна, зокрема, його капітана і першого помічника.

За словами речника, український консул уже вирушив до місця затримання судна Thor Liberty в місті Котка.

За його даними, вантаж – десятки американських протиповітряних ракет і понад 150 тон вибухівки – без належного оформлення документів віз на британському судні данський оператор із Німеччини до одного з портів Китаю. Нині перевіряють інформацію, чи дійсно призначався вантаж для Південної Кореї, як повідомляли раніше.

Учора в Фінляндії повідомили про виявлення близько 160 тон вибухівки – пікринової кислоти (тринітрофенолу) – і 69 ракет Patriot класу «земля – повітря» на вантажному судні під британським прапором, яке прямувало до Китаю, при цьому ракети були заявлені в судновій декларації як «феєрверки».
XS
SM
MD
LG