Доступність посилання

ТОП новини

Від України на похороні президента Гавела був лише міністр (європейська преса)


Прага – Європейська преса інформує про похорони колишнього президента Чехословаччини і Чехії Вацлава Гавела. У Прагу на церемонію прощання прибули чільники, політики, друзі Гавела. Преса Європи також пише у п’ятницю про рішення Апеляційного суду Києва залишити без змін вирок суду щодо одного з лідерів опозиції Юлії Тимошенко в так званій газовій справі. Преса також пише про все ширше розгортання у Європі та й у світі руху протесту проти винищення в Україні безпритульних тварин.

Чеська «Лідове новіни» інформує про перебіг похорону в Празі колишнього президента Чехословаччини і Чехії Вацлава Гавела. У соборі Святого Віта в празькому Граді присутні сотні чільних політиків, дипломатів, друзів Вацлава Гавела по роках дисидентства і боротьби проти тоталітаризму. Під час прямих відеотрансляцій із Граду видно тисячі людей, що прийшли прощатися з Гавелом. Серед натовпу видно також і українські прапори. У соборі Святого Віта на відспівуванні Вацлава Гавела також присутній офіційний представник України, міністр закордонних справ Костянтин Грищенко.

Австрійська «Ді Прессе» інформує про те, що Апеляційний суд Києва підтвердив вирок Печерського суду столиці України про ув’язнення лідера української опозиції на 7 років за перевищення у січні 2009 року службових повноважень тодішнього прем’єра уряду Юлії Тимошенко при укладанні газових контрактів із Росією. Газета також зауважує, що Юлія Тимошенко тепер сподівається на розгляд її справи у Європейському суді з прав людини в Страсбурзі з весни 2012 року. Захід, як наголошує газета з Відня, розглядає судове переслідування Юлії Тимошенко як «політично вмотивоване» і тому ЄС відклав підписання з Україною угоди про асоціацію.

Інша австрійська газета, «Дер Штандард», інформує про подальше розгортання руху проти нищення в Україні безпритульних тварин. Матеріал газети названо «Червона картка Україні за вбивства тварин». Тут також наводиться інтернет-сайт redcardforkillings.com, на який надходить багато петицій протестів проти нищення бездомних собак та інших тварин в Україні напередодні Євро-2012. Один з організаторів кампанії Райнер Райхль каже, що таким чином організатори намагаються привернути до кампанії на захист бездомних тварин в Україні чимбільше людей і припинити такі брутальні дії влади в Україні. Маси людей ставлять свої підписи під петицією під назвою «Припиніть спалювати ще живих тварин!», що адресована Україні.
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG