Доступність посилання

ТОП новини

Голова Європарламенту розчарований рішенням суду щодо Тимошенко


Президент Європейського парламенту Єжи Бузек «глибоко розчарований» рішенням апеляційного суду в Україні підтримати вирок семирічного ув’язнення колишньому Прем’єр-міністрові України Юлії Тимошенко, повідомляють у суботу українські агентства про п’ятничну заяву політика.

Вибіркове застосування принципу верховенства права у справі Тимошенко залишає мало сумнівів у її політично мотивованій природі, мовиться в повідомленні. Що більше Україна віддаляється від верховенства права, притаманного демократичним системам, то більша напруженість неминуче виникатиме в її відносинах із Європейським Союзом, попереджає Бузек.

За його словами, публічні заяви української влади про її бажання розвивати відносини з ЄС перевіряються щоденною практикою, і справа Тимошенко наводить на найгірший прогноз на майбутнє. Бузека непокоїть, що тривалі наслідки цього можуть зашкодити цим відносинам.

Відтак голова Європарламенту закликав українську владу «доповнити свої публічні заяви чіткими діями й засвідчити свою відданість демократії, свободі і верховенству права».

Раніше в п’ятницю Апеляційний суд Києва залишив без змін вирок Печерського районного суду, яким колишнього прем’єра Юлію Тимошенко засуджено до 7 років позбавлення волі за перевищення повноважень під час підписання газових контрактів із Росією у 2009 році.

Крім того, тим вироком Тимошенко заборонено протягом 3 років обіймати посади на державній службі. Суд також задовольнив позов НАК «Нафтогаз України» до Юлії Тимошенко, за яким вона має відшкодувати збиток компанії в обсязі понад 1,5 мільярда гривень.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG