Доступність посилання

ТОП новини

Вірні більшості християнських церков готуються зустріти Різдво


Вірні римо-католицької, більшості протестантських і більшості православних церков святкують у суботу Святвечір напередодні свята Різдва Христового. Цього вечора для вірних цих церков закінчується піст, і родини збираються за святковим столом.

Також цього вечора готуються дарунки, в різних країнах від імені різних різдвяних персонажів – Санта-Клауса, Різдвяного діда, Дитини-Ісуса тощо.

У неділю, 25 грудня, у храмах святкуватимуть Різдво – символічний день народження Ісуса Христа, одне з головних християнських свят.

Цього дня Різдво настає для вірних тих церков, які користуються григоріянським календарем (звичайним громадянським календарем) або так званим новоюліянським, на який перейшла більшість православних церков – він найближчими століттями не відрізнятиметься від григоріянського, але, на відміну від нього, передбачає обчислення дати Великодня за тими ж правилами, що й юліянський календар.

Для православних в Україні, Росії, Сербії, Грузії, в Ізраїлі і Йорданії, а також для вірних більшості східно-католицьких церков (зокрема, УГКЦ) і так званих давньосхідних, які досі користуються юліянським календарем, Різдво настане тільки 7 січня за звичайним календарем, що відповідає 25 грудня за юліянським.

А Вірменська апостольська церква, одна з давньосхідних, за давньою традицією святкує Різдво 6 січня.
XS
SM
MD
LG