Доступність посилання

ТОП новини

Міліція в Києві затримала за порушення демонстрантів на підтримку протесту в Росії


Київська міліція повідомила в суботу, що її працівники затримали п’ять молодих людей, чотирьох дівчат і хлопця, які розгорнули на Хрещатику гасла на підтримку масових акцій протесту, що відбувалися того дня в Росії, але робили це, катаючись на дитячих каруселях.

Це використання не за призначенням дитячих атракціонів і стало «порушенням встановленого порядку організації або проведення зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій», за що учасників акції затримали і взяли в них зобов’язання з’явитися до суду для розгляду їхньої справи.

Відділ зв’язків із громадськістю Головного управління МВС у Києві «з упевненістю» стверджує, що порушення було скоєне цілком свідомо й цілеспрямовано, а порушники «мали єдину мету – привернення уваги засобів масової інформації та громадськості до своєї організації».

Цю організацію в повідомленні не названо, зате згадано, що троє з затриманих уже притягалися раніше до адміністративної відповідальності.

Міліція нагадала, що 39-а стаття Конституції України передбачає право кожного громадянина на мирні зібрання лише без порушень громадського порядку.

Тим часом Всеукраїнське громадське об’єднання «Коаліція учасників Помаранчевої революції» і група «Чорний комітет» повідомили, що це вони організували акцію на підтримку протестів у Росії проти масових фальсифікацій, як стверджує російська опозиція, результатів парламентських виборів, і прийшли на карусель у центрі Києва саме для того, щоб використати її як символ одного з методів виборчих фальсифікацій, так званої «каруселі».

Учасників київської акції відразу затримали бійці «Беркуту», які, як стверджують організатори, вочевидь знали про акцію і чекали на її початок близько 5 годин.
XS
SM
MD
LG