Доступність посилання

ТОП новини

Чи дочекається Україна третього траншу від МВФ?


Київ – Україні конче потрібен черговий транш Міжнародного валютного фонду, зауважив в інтерв’ю одному з українських телеканалів голова Національного банку України Сергій Арбузов. Експерти погоджуються із такою тезою, однак щодо того, чи реально отримати транш найближчим часом, їхні думки поділилися. На заваді позиці можуть стати проблеми не тільки в українській, а й у європейській економіці, говорять вони.

Черговий, третій транш МВФ необхідний Україні для залучення інвесторів, пояснив голова Нацбанку Сергій Арбузов. За його словами, нині валютних резервів держави достатньо для забезпечення її внутрішніх потреб, позика ж потрібна для підтримання платіжного балансу МВФ.

Із ним погоджується колишній Прем’єр-міністр, депутат-регіонал Анатолій Кінах. Він каже: транш дозволив би знизити навантаження щодо цього на доходну частину бюджету.

На думку Анатолія Кінаха, отримати позику реально у першому кварталі наступного року – міжнародна спільнота розуміє: якщо не сприяти підвищенню платоспроможності пересічних людей, Україна не зможе в подальшому виконувати вимоги МВФ щодо цін.

Проте політик зазначає: «Траншеві може завадити те, про що було сказано у висновках останньої місії Міжнародного валютного фонду, яка працювала тут у листопаді. Вона зробила серйозні зауваження і висловила тривогу щодо низької якості системності і професійності органів державної влади, державного менеджменту».

Я не знаю, де візьме МВФ гроші для України – економіст

Президент Асоціації українських банків Олександр Сугоняко зауважує, однак, що на заваді новій позиці можуть стати проблеми не тільки в Україні, а й у Європі: у низці європейських країн очікується спад в економці, спровокований новою хвилею світової економічної кризи.

«Державам і банкам потрібна буде допомога. Зараз усі члени Євросоюзу, окрім Англії і ще декількох країн, погоджуються внести додаткові кошти в МВФ для того, щоб забезпечувати стабільність у єврозоні, – зазначає він. – Я не знаю, де буде брати кошти МВФ, серед іншого, і на підтримку таких держав, як Україна. Надії на те, що МВФ допомагатиме Україні, на сьогодні є дуже слабкими».

У той же час експерт висловлює думку, що у кризовий період Україна зможе протриматися винятково на внутрішніх ресурсах. За його словами, для цього українцям доведеться значно «затягнути паски».
  • Зображення 16x9

    Анастасія Москвичова

    Із Радіо Свобода – з 2011 року, з 2013-го до 2020-го – як штатна мультиплатформна журналістка. Спеціалізуюся на соціальній тематиці. Створювала і вела радіопрограму «Право на дію» про права людини та громадський активізм (у 2016–2018 роках), що виходила на «Ера FM».

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG