Черговий, третій транш МВФ необхідний Україні для залучення інвесторів, пояснив голова Нацбанку Сергій Арбузов. За його словами, нині валютних резервів держави достатньо для забезпечення її внутрішніх потреб, позика ж потрібна для підтримання платіжного балансу МВФ.
Із ним погоджується колишній Прем’єр-міністр, депутат-регіонал Анатолій Кінах. Він каже: транш дозволив би знизити навантаження щодо цього на доходну частину бюджету.
На думку Анатолія Кінаха, отримати позику реально у першому кварталі наступного року – міжнародна спільнота розуміє: якщо не сприяти підвищенню платоспроможності пересічних людей, Україна не зможе в подальшому виконувати вимоги МВФ щодо цін.
Проте політик зазначає: «Траншеві може завадити те, про що було сказано у висновках останньої місії Міжнародного валютного фонду, яка працювала тут у листопаді. Вона зробила серйозні зауваження і висловила тривогу щодо низької якості системності і професійності органів державної влади, державного менеджменту».
Я не знаю, де візьме МВФ гроші для України – економіст
Президент Асоціації українських банків Олександр Сугоняко зауважує, однак, що на заваді новій позиці можуть стати проблеми не тільки в Україні, а й у Європі: у низці європейських країн очікується спад в економці, спровокований новою хвилею світової економічної кризи.
«Державам і банкам потрібна буде допомога. Зараз усі члени Євросоюзу, окрім Англії і ще декількох країн, погоджуються внести додаткові кошти в МВФ для того, щоб забезпечувати стабільність у єврозоні, – зазначає він. – Я не знаю, де буде брати кошти МВФ, серед іншого, і на підтримку таких держав, як Україна. Надії на те, що МВФ допомагатиме Україні, на сьогодні є дуже слабкими».
У той же час експерт висловлює думку, що у кризовий період Україна зможе протриматися винятково на внутрішніх ресурсах. За його словами, для цього українцям доведеться значно «затягнути паски».