Доступність посилання

ТОП новини

Українці лікуються без лікарів


Croatia - hospital, doctor,medicals, generic photo, undated
Київ – Більш як половина українців займається самолікуванням. 40 відсотків опитаних практично не стежать за своїм здоров’ям, а 60 ніколи не проходять медичного обстеження. Такими є дані дослідження Інституту Горшеніна.

До лікаря зазвичай звертаються понад 40% українців. Самостійно ж воліють лікуватися 56 % опитаних, і кожен третій з них з них робить так практично завжди.

Двадцятирічна киянка Юлія, як і більшість українців, до лікарів ходить дуже рідко. Застуди, за її твердженням, усі лікують однаково, тож звертатися за кваліфікованою допомогою, мовляв, просто немає сенсу. А якщо недуга їй невідома, всі відповіді можна знайти… в інтернеті, вважає дівчина.

«Якщо виникають дивні симптоми, то можна запросто залізти в інтернет, подивитися на форумі й зорієнтуватися за вказівками людей, які вже все це проходили. І таким чином вилікуватися швидше. Є також форуми, на яких самі лікарі відповідають на запитання. Можна описати свою хворобу, і вони дадуть розгорнуту відповідь на питання, а що ж це таке може бути. Тож навіщо витрачати свій час і здоров’я на походи до лікарів, якщо можна вилікуватися самому», – твердить Юлія.

Необов’язковий обов’язковий медогляд

Українці своє здоров’я не цінують, а до лікарів звертаються лише в крайньому випадку, каже дільничний терапевт однієї із поліклінік Києва Маргарита Гофман. Люди просто бояться, що допомога буде не ефективною, і за неї ще й доведеться платити. Тому ковтають усе підряд, а це може призвести до побічних ефектів та інших наслідків для здоров’я, зауважує лікар.

«Звичайно, самолікування – це небезпечно! Антибіотики в нас люди ковтають як завгодно і скільки завгодно! У них з’являється полірезистентість (стійкість) до багатьох інфекцій. Потім доводиться призначати по 2-3 курси антибіотиків, бо інакше вони вже не діють. Держава має проводиті певну роботу серед суспільства, розповідати про небезпеку самолікування, мають бути державні програми санітарної і медичної освіти населення, лише тоді ставлення буде іншим», – вважає Маргарита Гофман.

Торік Міністерство охорони здоров’я запровадило обов’язковий медогляд для усіх українців. Однак більшість його не проходить, адже жодних санкцій за це не передбачили.

Лікарі попереджають: почуваєтеся зле – звертайтесь до фахівців! Лише вони можуть поставити правильний діагноз і призначати відповідну терапію. Адже, наприклад, під виглядом звичайної застуди може ховатися краснуха і навіть вірусний гепатит, які мають спочатку схожі симптоми. Неправильне ж лікування багатьох хвороб може призвести до серйозних ускладнень.
  • Зображення 16x9

    Марічка Набока

    У 2004 році закінчила Український гуманітарний ліцей КНУ імені Тараса Шевченка. У 2010-му отримала диплом магістра журналістики Інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка. Маю публікації в газеті «Громадський захисник», журналах «Книжник-review», «Київська Русь» та інших виданнях. Працювала в програмі «Підсумки» на телеканалі «Ера». На Радіо Свобода – з 2007 року. Коло професійних зацікавлень: права людини, українська культура, волонтерський рух.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG