Доступність посилання

ТОП новини

Опозиція критикує скасування Януковичем Дня Свободи


Речник колишнього Президента Віктора Ющенка Ірина Ванникова наголошує, що свободу не можна знищити, скасувавши указ про відзначення Дня Свободи.

В інтерв’ю агентству УНІАН із приводу указу Президента Віктора Януковича щодо скасування Дня Свободи в листопаді та об’єднання цього свята із Днем Соборності в січні вона заявила, що насправді мова йде про фактичне скасування свята Свободи.

«Влада прикривається тим, що об’єднує два свята в один день, але це сумнівне виправдання, тому що День Соборності та День Свободи – це два історично різні свята. Якщо День Соборності святкують, базуючись на історичних подіях, то День Свободи – це більше свято духу, який не можна знищити, скасувавши указ», – наголосила Ванникова.

За її словами, свобода є в душі у кожного українця, а відтак її не можна знищити, просто скасувавши указ про відзначення цієї дати. «Якщо цього року на майдані Незалежності 22 листопада було не так багато людей, то ви побачите, яка кількість українців вийде на Майдан у наступному році на знак протесту через скасування указу», – заявила вона.

Речник наголосила, що сьогоднішнім скасуванням указів Віктора Ющенка про День Свободи й ув’язненням Юлії Тимошенко нинішня влада демонструє, що спроможна лише щось знищувати, обмежувати, саджати, скасовувати, а не творити на благо народу, розвивати тощо.

«Це влада нищення, а не творення. Влада боїться Майдану, тому що навіть ялинка, яку почали встановлювати саме в День Свободи, виглядає як знущання над українськими громадянами», – сказала Ірина Ванникова.

А в партії «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» вважають, що скасуванням Дня Свободи Президент Віктор Янукович оголосив війну всім вільним і патріотичним громадянам України.

Як мовиться в заяві прес-служби «Батьківщини», яку теж цитує агентство УНІАН, «можна скасувати День Свободи, але не можна знищити вільний дух українців, загартований віковою боротьбою за незалежність». «Відправивши Юлію Тимошенко до колонії і скасувавши День Свободи, Янукович сьогодні оголосив війну всім вільним і патріотичним громадянам нашої країни. І ми впевнені: народ України цей виклик приймає», – заявляє партія.

При цьому в «Батьківщині» висловили впевненість, що «святкування Дня Свободи, свободу політичним в’язням та свободу країні буде повернуто шляхом безповоротного усунення криміналітету від влади».

Раніше сьогодні Президент Віктор Янукович підписав указ, яким, зокрема, скасував укази попередніх Президентів про День Свободи 22 листопада, встановлений на честь подій на майдані Незалежності у Києві під час виборів Президента в 2004 році, і про День Соборності 22 січня і встановив натомість на 22 січня День Соборності та Свободи.

Іще раніше, на світанку, колишнього Прем’єр-міністра Юлію Тимошенко етапували з Київського слідчого ізолятора до Качанівської жіночої виправної колонії № 54 на околиці Харкова.
XS
SM
MD
LG