Доступність посилання

ТОП новини

Уряд: підстав для подорожчання хліба, бензину та автомобілів немає


Уряд України спростовує інформацію про наявність підстав для подорожчання у 2012 році хліба, бензину та автомобілів. Про це йдеться в оприлюдненому на сайті уряду коментарі департаменту інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України.

«Жодних підстав для подорожчання хліба немає. Очікуваному слабкому через несприятливі погодні умови врожаю 2012 року допоможе щедрий урожай 2011-го, частку зерна якого буде збільшено в перехідних запасах. Завдяки тому, що уряд завчасно вирішує це питання, споживачі цього просто не відчують, адже хліба в державній коморі буде досить навіть якщо найпесимістичніші прогнози на урожай 2012-го справдяться, тож і підстав для здорожчання паляниць не виникне», – йдеться у коментарі.

Кабмін посилається на дані Міністерства аграрної політики та продовольства, згідно з якими, у поточному маркетинговому році обсяги виробництва зернових культур оцінюються на рівні 56,4 мільйона тонн, з них пшениці – 22,4 мільйона тонн, з якої 13,5 мільйонів тонн – продовольча. Очікується, що пропозиція зерна на внутрішньому ринку перевищить 62 мільйони тонн за потреби внутрішнього споживання зерна у 26,7 мільйона тонн.

«А от щодо прогнозованого ЗМІ подорожчання імпортних автомобілів навпаки – рішень, які впливали б на ринок машин, на розгляді уряду наразі немає», – повідомляють у Кабміні.

«Підставою для підвищення цін на бензин в ЗМІ називають перш за все спекулятивні прагнення нафтотрейдерів. Заперечувати таких бажань, звісно, не можна. Однак жодних об’єктивних причин для подорожчання бензину немає», – йдеться у повідомленні.
XS
SM
MD
LG