Доступність посилання

ТОП новини

Ромні виграв республіканські збори в Айові лише 8 голосами


Кандидат на посаду президента США від Республіканської партії Мітт Ромні
Прага – Намагання колишнього губернатора Массачусетса Мітта Ромні легко виграти перше республіканське передвиборче змагання (кокус) у штаті Айова, щоб вже на старті вийти в головні претенденти на суперництво в листопаді з демократом Бараком Обамою, не вдалося. Йому завадив консервативний екс-сенатор Рік Санторум, котрий максимально використав свої переваги та підтримку християнських консерваторів Айови. Хоча ці двоє набрали приблизно по 25 відсотків голосів та все ж на 8 голосів більше виявилося у Ромні. Не виключено, що саме ці двоє будуть вперто змагатися за лідерство й в Нью-Гемпширі наступного вівторка. Хоча й інші претенденти – Рон Пол (21%) та Ньют Ґінґріч (13%) не складають зброю.
Ми отримуємо Америку, яка знову працює
Мітт Ромні

Ромні завойовує увагу, насамперед, економічними обіцянками. Він же й бізнесмен та добре знає ситуацію з ослабленою економікою США. У вівторок в Айові він розпочав з гасла «повернути працюючу Америку»: «Президент (Обама) сказав, що він хоче суттєво переформувати Америку. Я не хочу цього. Я бажаю відновити принципи, котрі зробили Америку. Це Америка – яку ми любимо. Я збираюся переконати, що ми беремо ці принципи до Білого дому і отримуємо Америку, яка знову працює».

Тисячі людей зібралися в церквах, школах та інших людних місцях Айови, щоб проголосувати за вибраного ними із семи кандидатів. Таких місць було цього разу до 1700, де реєстровані республіканці упродовж кількох годин обговорюють кандидатів на суперника Барака Обами в листопаді. Учасники зборів пишуть ім’я свого обранця на листку паперу, а головуючий підраховує голоси за кожного з кандидатів і передає їх у штаб-квартиру Республіканської партії. Айова має десь біля півмільйона прихильників республіканців, це не так багато в масштабах Америки. Але саме кокус (попередні вибори) у цьому штаті часто вирішує, хто ж буде головним кандидатом партії у листопаді.

Рік Перрі може вже вийти з гонки

Техаський губернатор Рік Перрі, котрий отримав в Айові лише 10% голосів, уже заявив, що може зняти свою кандидатуру. Хоча донедавна він вважався одним із перспективних.

Опитування пророчать лідерство Міта Ромні і в Нью-Гемпширі 10 січня. Він також має ресурс і в Південній Кароліні та на Флориді. У середу його обіцяв публічно підтримати й впливовий сенатор-республіканець з Арізони Джон Маккейн.
Я працюю на вас, а не навпаки
Рік Санторум

Хоча, як кажуть деякі з аналітиків, не варто скидати з рахунків і консервативного Ріка Санторума. Виступаючи в Айові, він наголосив на перевагах домашньої освіти своїх дітей, говорив про несприйняття ним одностатевих шлюбів, і це викликало прихильність твердих християн штату: «Я працюю на вас, а не навпаки. Ви повинні вимагати від ваших представників в політиці відповідальності та від вашого президента також. Ви можете їх любити, вони можуть бути добрими людьми, але ви маєте вважати їх відповідальними за те, що вони роблять, та за їхню політику. А це означає, що ви маєте брати участь у цьому як громадяни».

Хоча за попередніми прогнозами в інших штатах в Санторума можуть бути труднощі. Та все ж його команда вже почала розширювати свою кампанію і в Нью-Гемпширі, і в Південній Кароліні.

Свого часу так рівно фінішували республіканські кандидати в Айові лише в далекому 1980-му, ними були Джордж Буш-старший і Рональд Рейґан.
Ми зробили багато, але маємо зробити ще більше
Барак Обама

Діючий президент США Барак Обама висловив свій оптимізм на 2012 рік і на наступні 4 роки, коли він розраховує також бути в Білому домі: «Головний посил щодо того, що ми маємо зробити у 2012-му, це те, що ми зробили багато, але маємо зробити ще більше, аніж було, і якраз тому нам необхідні ще чотири роки, щоб зробити це все».
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG