Доступність посилання

ТОП новини

У Британії винесли вирок за расове вбивство майже 20 років тому


Суд у Лондоні засудив у середу на тривалі терміни двох визнаних винними в убивстві 1993 року темношкірого молодика в гучній справі, яка свого часу висвітлила расизм у британській поліції.

Двом підсудним, нині 36 і 35 років, винесли вирок довічного ув’язнення, з якого вони мають відбути за ґратами мінімум 15 і 14 років із можливістю умовного звільнення, якщо їх після того визнають перевихованими.

Як заявив суддя, він не може винести суворіших вироків, бо законодавство, чинне на час злочину, недостатньо враховувало расові мотиви як обтяжувальні обставини. Крім того, злочинцям на час убивства ще не сповнилося 18 років.

У вівторок підсудних визнали винними після шеститижневого процесу, в перебігу якого їхня вина була доведена новими доказами, що ґрунтувалися на нових технологіях, відсутніх 20 років тому.

Справа з неспровокованим убивством темношкірого Стівена Лоренса юрбою білих молодиків, які при цьому вигукували расистські образи, в квітні 1993 року стала найгучнішою в Великій Британії справою про расово мотивований злочин. Нападників, Ґері Добсона і Дейвіда Норріса, затриманих після вбивства, по тому звільнили без звинувачень, а справу проти них закрили через брак доказів. Пізніше громадське розслідування дій поліції Лондона дійшло висновку, що цій правоохоронній структурі був внутрішньо притаманний расизм.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG