Доступність посилання

ТОП новини

Рішення Шевченківського суду не виконується – адвокат Тимошенко


Київ – Адвокат Юлії Тимошенко Микола Сірий відкинув твердження колишнього посла України в Німеччині Наталії Зарудної про те, що захист нібито не намагається домогти екс-прем’єру по суті обвинувачення. Наталія Зарудна в інтерв’ю виданню EurActiv висловила свою думку щодо команди захисту Юлії Тимошенко. В ексклюзивному інтерв’ю Радіо Свобода Микола Сірий категорично не погодився з такою оцінкою.

Наталія Зарудна наголосила, що висловлює приватну думку щодо юристів Юлії Тимошенко.

«Я не збираюся робити будь-які коментарі щодо цього процесу. Хоча як громадянин я маю дуже багато запитань, що стосуються як процесу, так і професіоналізму юристів Тимошенко. У мене складається враження, яке поділяють деякі люди в Україні, що вони не намагаються захищати її по суті обвинувачення, а вносять багато політики у справу, багато спекуляцій, намагаючись використати різні юридичні прогалини і невідповідності, щоб виправдати її», – стверджувала Наталія Зарудна.

В інтерв’ю Радіо Свобода адвокат Юлії Тимошенко Микола Сірий відхилив такі твердження і наголосив на політичному застосуванні правосуддя проти Юлії Тимошенко.

В Україні правосуддя застосували політично
– Я принципово не можу погодитися з цією оцінкою, бо адвокатська команда Юлії Тимошенко намагалася і у першій інстанції, і у другій інстанції оперувати винятково юридичними аргументами. Але, на жаль, ці аргументи не почули. Проте я вітаю саму пропозицію пані Зарудної стосовно необхідності публічної дискусії з цих питань. Якщо у пані Зарудної є запитання, які вона могла б поставити відкрито, у публічній дискусії перед пресою, то переконаний, що адвокати відповіли б абсолютно на всі запитання і обговорили б усі аспекти неналежного застосування закону до політичних рішень і дій. Саме про це йдеться у численних заявах європейських політиків та організацій: в Україні правосуддя застосували політично.

– Які в даному випадку Ви можете навести приклади?
Тимошенко має перебувати в Лук’янівському слідчому ізоляторі міста Києва

– Скажімо, Шевченківський районний суд міста Києва використали саме для того, щоб формально ухвалити рішення. Але це рішення не виконується. Тобто, рішенням Шевченківського суду Юлія Тимошенко має перебувати в Лук’янівському слідчому ізоляторі міста Києва, однак це рішення не виконується і за політичними міркуваннями Тимошенко перевели до колонії міста Харкова. Тобто, і на цьому прикладі ми бачимо вибіркове застосування закону, коли суд використовується винятково для забезпечення певної політичної технології.

– Але хто тоді наважився проігнорувати рішення суду, яке мали б виконати?
Рішення Шевченківського суду ніхто не виконує

– Я знову хотів би повернутися до слів пані Зарудної, і до того, що звертають увагу на використання шпаринок у системі законодавства для проведення тих чи інших політичних ліній. Так от саме в цьому випадку використовується законодавство України неналежним чином. Потрібно виконувати рішення Шевченківського суду, але його ніхто не виконує. І пенітенціарна система робить наголос на тому, що саме вона розпоряджається тим, де має перебувати особа, стосовно якої ухвалене судове рішення.
  • Зображення 16x9

    Дмитро Шурхало

    Співпрацюю з Радіо Свобода, був кореcпондентом і редактором (2008–2017), зараз веду програму «Історична Свобода». Спеціалізуюсь на політиці та історії. Народився в 1976 році у Сумах. Закінчив факультет журналістики Львівського університету імені Івана Франка. Працював у газетах «Пост-Поступ», «Київські відомості», «Вечірні вісті», журналі «Власть дєнєг». Автор книжок «Українська якбитологія», «Міфи Другої світової війни» та «Скоропадський, Маннергейм, Врангель: кавалеристи-державники».

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG