Доступність посилання

ТОП новини

У Китаї знову вчинив самоспалення тибетець


Принаймні один тибетець вчинив у п’ятницю самоспалення в місцевості неподалік тибетського монастиря Кірті, де минулого року не раз ставалися протести, в переважно тибетському за населенням регіоні в провінції Сичуань у центральній частині Китаю.

За даними правозахисників, чоловік підпалив себе, після чого поліція загасила вогонь і забрала чоловіка з собою. Нині місце його перебування і стан здоров’я невідомі.

Заворушення в монастирі Кірті в повіті Нґава, відомому також за китайською назвою Аба – місцевості в Нґава (Аба)-Тибетсько-Цянському автономному окрузі в центрі Китаю, де живуть переважно тибетці за національністю, в провінції Сичуань, – почалися в квітні минулого року з самоспалення 16-річного ченця.

Правозахисники заявляють, що за цей час там здійснили самоспалення, разом із сьогоднішнім випадком, уже 13 людей, із яких 9 ченців і 2 черниці; принаймні 7 із цих людей померли. Таким чином вони, як вважають, виявляли протести проти політики китайського уряду щодо тибетської меншини, яка, на думку критиків влади Китаю, зазнає придушень у релігійній і культурній сферах.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG