Доступність посилання

ТОП новини

Керівник ООН закликає до спокою між Іраном і Заходом


Генеральний секретар ООН Пан Ґі Мун закликав у п’ятницю Іран і Захід «зробити все можливе», щоб зменшити напруженість у регіоні Перської затоки і розв’язати розбіжності в відносинах через переговори.

Він також наголосив, що саме Іран має довести, що його ядерна програма має тільки мирну мету.

При цьому, додав генсекретар ООН, він і далі «занепокоєний» недавнім звітом Міжнародного агентства з атомної енергії, який заявив про очевидну наявність воєнного виміру іранської ядерної програми в минулому і припустив, що це становище може тривати й нині.

Пан Ґі Мун також закликав Тегеран виконати резолюції Ради безпеки ООН, які вимагають від нього припинити збагачення урану.

Попередніми днями, крім напруженості навколо іранської ядерної програми, також зріс обмін попередженнями між Іраном і США.

Зокрема, раніше в п’ятницю Іран повідомив, що анонсовані раніше нові військово-морські навчання в Ормузькій протоці і Перській затоці відбудуться в лютому, після того, як попередні такі 10-денні навчання в регіоні завершилися щойно на початку січня. Перед цим у Тегерані заявляли про неприпустимість перебування в регіоні військових кораблів США. Іран також погрожував було перекрити Ормузьку протоку, визначально важливий маршрут транспортування нафти танкерами, в разі запровадження санкцій на експорт іранської нафти, але потім, як виглядає, відкликав цю погрозу. Сполучені Штати натомість заявляли, що зроблять усе, щоб Ормузька протока лишалася відкритою для міжнародного мореплавства.
XS
SM
MD
LG