Доступність посилання

ТОП новини

Керівник ООН засуджує напад у Дамаску


Генеральний секретар ООН Пан Ґі Мун засудив у п’ятницю вибух у столиці Сирії Дамаску, в якому, за офіційними даними, загинули раніше того дня 26 людей і ще 63 були поранені.

Він висловив «глибоку стурбованість» погіршенням становища в Сирії, де, за його словами, з березня минулого року загинули вже тисячі людей, і людей далі продовжують убивати щодня.

Напад стався в час перебування в Сирії спостережної місії Ліги арабських держав, яка мала на меті перевірити виконання сирійською владою своєї обіцянки припинити насильство проти учасників противладних протестів. Правозахисники заявляють, що ця місія провалила своє завдання, і просять допомоги ООН.

Попередній такий напад стався в Дамаску наприкінці грудня: тоді, за офіційними даними, два вибухи, влаштовані смертниками на замінованих автах, убили не менш як 44 людини.

У перебігу приблизно десяти місяців масових протестів і повстання проти авторитарної влади президента Сирії Башара аль-Асада в країні загинули, за останніми наразі і вже застарілими оцінками ООН, понад 5 тисяч людей.
XS
SM
MD
LG