Доступність посилання

ТОП новини

США вимагають від Ірану звільнити засудженого до страти американця


28-річний Амір Мірза Хекматі, засуджений в Ірані до страти
США вимагають негайно звільнити громадянина США та Ірану, звинуваченого в Ірані в шпигунстві на користь Центрального розвідувального управління США і засудженого Революційним судом у Тегерані до страти.

У показаному на іранському державному телебаченні виступі колишній американський морський піхотинець 28-річний Амір Мірза Хекматі сказав, що є агентом ЦРУ, відбув навчання в Афганістані й Іраку і отримав завдання дістатися на службу в іранську розвідку.

Речник Держдепартаменту США Вікторія Нуланд заявила у понеділок на брифінгу у Вашингтоні: «Якщо це правда щодо покарання, ми засуджуємо це рішення найрішучішим чином, і ми працюємо з усіма нашими партнерами, щоб повідомити, що ми засуджуємо дії іранського уряду. Ми давали зрозуміти від самого початку, що звинувачення проти нього були сфабриковані, і ми закликаємо уряд Ірану негайно звільнити його».

За іранським законодавством, у Хекматі є 20 днів, щоб подати апеляцію на рішення суду. Шпигунство в Ірані вважається особливо тяжким злочином і карається стратою. Судовий процес у цій справі в Ісламському революційному суді, спеціальному трибуналі для особливо небезпечних злочинів проти ісламської держави, тривав менш як два тижні.

Батько засудженого Алі Хекматі, який із родиною живе у США в штаті Мічиган, заявляє, що його син не шпигун, а приїхав до Ірану відвідати своїх бабусь. Сім’я Хекматі переконана, що вирок є «результатом непрозорого і нечесного судового процесу».
XS
SM
MD
LG