Доступність посилання

ТОП новини

«Газпром»: зміна обсягів поставок газу до України не може перевищувати 20%


Відповідно до контракту купівлі-продажу газу в 2009–2019 роках, підписаного між ВАТ «Газпром» і НАК «Нафтогаз України», зміна річних контрактних обсягів поставок газу не може перевищувати 20%. Про це сказав речник російського газового монополіста Сергій Купріянов.

«Газпром» заявляє, що Україна не ставила питання про зміну контрактного обсягу поставок газу на 2012 рік, і «жодні документи про зміну обсягів поставок російського газу до України не підписувалися».

У свою чергу, «Нафтогаз України» заявив, що завчасно попередив ВАТ «Газпром» про скорочення обсягів закупівлі газу у 2012 році.

За даними компанії, чинним контрактом купівлі-продажу природного газу у 2009–2019 роках від 19 січня 2009 року між «Нафтогазом України» і «Газпромом» передбачена можливість зміни щорічного обсягу поставок газу. Відповідно до положень контракту і у визначені ним терміни «Нафтогаз України» направив на адресу «Газпрому» близько десяти листів з проханням узгодити поставки природного газу до України в 2012 році в обсязі 27 мільярдів кубометрів, які компанія зобов’язується відібрати і сплатити згідно з чинним контрактом.

11 січня 2012 року голова правління «Газпрому» Олексій Міллер заявив, що українська сторона мала домовитися з російською про зниження обсягів закупівлі газу за півроку до настання контрактного періоду.

29 грудня 2011 року міністр енергетики і вугільної промисловості України Юрій Бойко повідомив, що Україна має намір у 2012-му значно знизити закупівлі російського газу – до 27 мільярдів кубометрів порівняно з приблизно 40 мільярдами 2011 року.
XS
SM
MD
LG