Доступність посилання

ТОП новини

На Придніпров’ї триває різдвяний фестиваль діаспори


«Єдність у різноманітті» – різдвяний фестиваль діаспори на Придніпров’ї
У Дніпропетровському художньому музеї триває фестиваль традицій і звичаїв національних меншин «Єдність у різноманітті». У ньому беруть участь національні громади литовців, поляків, сербів, хорватів, греків, вірмен, грузинів, білорусів тощо – народів, для яких Україна стала другою батьківщиною.

Усі вони показують свої давні новорічно-різдвяні обряди, які їм вдалось зберегти у діаспорі.

Зокрема, голова Дніпропетровського вірменського товариства Анаїда Арзуманова, презентуючи традиції відзначення новорічно-різдвяних свят у вірмен, розповіла, що її пращури зустрічали новий рік 21 березня, у день весняного рівнодення. Того дня у Вірменії прославляли пробудження природи, працю хлібороба, просили у богів врожаю. Тільки з XVIII століття Новий рік почали святкувати 1 січня.

«У Дніпропетровську більшість із нас опинилась після подій у Нагірному Карабаху, але й тут ми, я б сказала, тримаємось купи. На жаль, важкі події змусили нас залишити нашу країну, а загалом вірмени дуже люблять свій побут, свій дім, мову, країну», – сказала Радіо Свобода Анаїда Арзуманова.

Представники національних громад, презентуючи свої звичаї, також частують гостей традиційними стравами, демонструють національні танці та пісні. До фестивалю також приєднався народно–обрядовий театр «Родослав», що вивчає і відтворює давні українські національні традиції.

Організатором фестивалю виступає Міжнародна громадська організація «Інститут Україніки» спільно з Дніпропетровським художнім музеєм.

Дійства триватимуть до 19 січня.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG