Доступність посилання

ТОП новини

Україна шукає альтернативні, дешевші джерела постачання газу – Янукович


Президент України Віктор Янукович заявляє, що країна перебуває в пошуках альтернативних постачань газу за нижчими цінами.

«Ми шукаємо наразі альтернативні джерела постачань газу. Безумовно, за нижчими цінами, тому що за такими високими цінами, коли наші товаровиробники закладають їх у собівартість своєї продукції, наша продукція є неконкурентоспроможною на світових ринках, тобто ми вбиваємо нашого вітчизняного товаровиробника», – сказав Президент на зустрічі з головами районних адміністрацій у п’ятницю.

Президент заявляє, що в газових переговорах iз Росiєю українська сторона має намiр домогтися зниження цiни до рiвня, не вищого, нiж у країнах Європи.
«Безумовно, ми не припиняємо переговорiв iз нашими партнерами, з Росiєю. Ми шукатимемо компромiси щодо наших домовленостей, але в основi цих домовленостей мета наша, щоб ми вийшли на цiну газу, яка була б не вищою, нiж у країнах Європи й у наших сусiдiв», – повідомив Віктор Янукович.

Переговори міністра енергетики й вугільної промисловості України Юрія Бойка й голови правління «Газпрому» Олексія Міллера продовжаться 17 січня в Москві. Про це в п’ятницю повідомив речник «Газпрому» Сергій Купріянов.

Раніше прес-служба Міністерства енергетики й вугільної промисловості України повідомляла, що переговори планувалося поновити 15 січня.

Цього тижня Юрій Бойко заявив, що Україна планує знизити закупівлі російського газу в 2012 році з передбачених первісним контрактом 52 мільярдів кубометрів газу до 27 мільярдів кубометрів.

Олексій Міллер, реагуючи на цю заяву, назвав її «односторонньою». «Україна зробила заяву, не домовляючись із російською стороною. Такі домовленості повинні бути досягнуті за півроку. Це одностороння заява», – заявив він 12 січня у розмові з президентом Росії.
XS
SM
MD
LG