Доступність посилання

ТОП новини

Італійські таксисти страйкують проти реформи Монті


Італійські страйкарі
Водії італійських таксівок влаштували у п’ятницю стихійний страйк у найбільших містах країни – в Римі, Мілані та Неаполі. Тисячі білих автомобілів блокували рух на центральних вулицях і в головних аеропортах, що спричинило масу незручностей для городян і туристів.

Як повідомляє кореспондент Радіо Свобода з Рима, італійські таксисти таким чином почали серію обіцяних протестів на вияв незгоди з планами уряду лібералізувати їхні ліцензії. Кабінет Маріо Монті має намір розширити видачу ліцензій на виконання професійної діяльності, щоб поліпшити деякі сфери обслуговування та знизити тарифи. До 20 січня законопроект про лібералізацію сфери послуг мають представити у парламенті.

Найбільш невдоволена планами уряду категорія таксистів вимагає від влади початку переговорів. В іншому випадку вони погрожують загальнонаціональним страйком наступного понеділка.

Перехідний уряд Маріо Монті не перший, хто взявся за лібералізацію сфери діяльності таксистів. Але через численні протести і впливове лоббі цієї категорії попередні спроби реформування сектора закінчувалися безрезультатно.

Цього разу з огляду на скрутну економічну ситуацію в країні кабінет технократів налаштований рішуче на впровадження заходів щодо відновлення розвитку економіки. Тим паче, що дії італійського уряду дуже позитивно оцінюють європейські партнери. Канцлер Німеччини Анґела Меркель у четвер в Берліні під час зустрічі з Маріо Монті назвала італійські реформи «надзвичайними і такими, що зміцнять Італію та поліпшать її економічні перспективи».

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG