Доступність посилання

ТОП новини

Вибори у Казахстані не відповідали демократичним принципам – ОБСЄ


Парламентські вибори в Казахстані, що відбулися в неділю, «не відповідають основним принципам демократичних виборів», заявили сьогодні на прес-конференції в Астані спостерігачі Організації з безпеки і співпраці в Європі.

Зокрема, влада повинна була дозволити участь у виборах більшій кількості справді опозиційних партій, заявив голова короткотермінової місії спостерігачів Організації з безпеки і співпраці в Європі на вчорашніх дострокових виборах нижньої палати парламенту Казахстану, президент Парламентської асамблеї ОБСЄ Жуау Соаріш.

Голова довготермінової спостережної місії ОБСЄ Міклош Гарасті також заявив про «суворо контрольовані умови кампанії, за яких виборчі права громадян були серйозно обмежені». Зокрема, додав він, публічні передвиборні дебати в засобах інформації були обмежені й відбувалися за умов самоцензури і відсутності редакційної незалежності.

Натомість місія спостерігачів від СНД раніше заявила, що парламентські вибори у Казахстані «були відкритими, прозорими і відповідали законодавству країни та чинним демократичним нормам».

Згідно з даними опитувань на виході з виборчих дільниць, семивідсотковий бар’єр долають три партії. Пропрезидентська партія «Нур Отан» отримує понад 80 відсотків голосів, комуністи і партія «Ак Жол» здобувають трохи більше за сім відсотків.

Опозиційні соціал-демократи заявляють про наявність у них фото- і відеоматеріалів про порушення на дільницях в Астані та Алмати.
XS
SM
MD
LG