Доступність посилання

ТОП новини

Влада не бачить потреби в існуванні Збройних Сил (огляд преси)


Київ – Упродовж наступних п’яти років чисельність військових у Збройних Силах скоротять на 15-20%, заявив міністр оборони Михайло Єжель. Кількість військовослужбовців зменшать зі 184 тис. осіб до 130 тис. Це буде зроблено без втрати боєздатності – за рахунок покращення технічного оснащення армії, обіцяє міністерство. Це, на думку експерта «Газети по-українськи», лише підтверджує курс на жорстку економію у війську, якого дотримується уряд.Теперішня влада взагалі не бачить потреби в існуванні Збройних Сил та їх фінансуванні. Вона просто хоче заробляти гроші через військово-промисловий комплекс – виробництвом і продажем зброї на експорт. Це чиста комерція та економія на власних громадянах, які будуть менш захищені, підсумовує видання.

Москва і Київ знову повертаються до обговорення тристоронньої моделі створення консорціуму з модернізації і управління української газотранспортної системи за участі ЄС, проти якої раніше виступала Росія. На думку експертів «Економічних відомостей», Кремль пом’якшив свою позицію, бо у перспективі його непоступливість може призвести до втрати вигідного ринку. Заголовок матеріалі «Росія здає позиції».

На сьогодні в Україні як ніколи є гострим конфлікт двох моделей розвитку державності – силової та вуличної. «Силова» державність зосереджується навколо прокуратури, міліції та інших структур, які нарощують адміністративні м’язи (такі, як податкова служба та антимонопольний комітет). На противагу цьому у найрізноманітніших формах соціальних протестів – аж до стихійних бунтів – знаходить своє вираження громадянська, «вулична» державність. Це стверджує дописувач газети «Україна молода» у статті «2012 рік: сподівань більше, аніж розчарувань».

Минулого року зарплати українців зростали швидше, ніж у будь-якій країні СНД. Обігнала Україну лише Білорусь, але багатшими там не стали через інфляцію. «Ізвєстія» в Україні» порівнювали, скільки у середньому заробляють громадяни країн СНД – і що важливо – скільки на ці гроші вони можуть купити м’яса, картоплі, цукру і бензину. Найбіднішими в СНД виявилися таджики. Більше про статки українців ( і не тільки) йдеться в матеріалі «Споживча картина, або українці виявилися біднішими, ніж казахи».
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG