Доступність посилання

ТОП новини

Військовий комітет НАТО: сили альянсу не вторгатимуться в Сирію


Сили НАТО не вторгатимуться в Сирію. Про це заявив 19 січня голова Військового комітету союзу Кнуд Барельс, виступаючи перед журналістами в Брюсселі.

Військовий комітет НАТО складається з глав оборонних відомств країн-учасниць і виконує функцію головного військового радника союзу.

У четвер закінчився мандат місії спостерігачів Ліги арабських держав (ЛАД) у Сирії. Остаточна доповідь про ситуацію в цій країні в суботу буде розглянута на зустрічі міністрів закордонних справ Ліги арабських держав. На зустрічі також вирішуватиметься питання про можливе продовження мандату місії в Сирії.

Є повідомлення, що влада Сирії була б рада, щоб спостерігачі продовжили роботу. Сирійська опозиція тим часом заявляє, що місія провалила своє завдання, і вимагають втручання Організації Об’єднаних Націй.

Днями в Раду Безпеки ООН надійшла інформація про загибель у Сирії майже 400 людей – лише за перші 10 днів присутності спостерігачів Ліги арабських держав.

У Сирії з середини березня минулого року не припиняються антиурядові протести. Попри присутність у Сирії іноземних спостерігачів, як повідомляють правозахисники, придушення протестів у країні не припиняється. Протестувальники вимагають відставки керівництва країни на чолі з Президентом Башаром Асадом і проведення ряду реформ. За даними ООН, загальна кількість жертв у країні перевищила 5 тисяч чоловік.
XS
SM
MD
LG