Доступність посилання

ТОП новини

Апеляційний суд визнав правомірним закриття кримінальної справи проти Кучми


Апеляційний суд Києва визнав законним рішення Печерського районного суду столиці, який скасував постанову першого заступника генерального прокурора Рената Кузьміна про порушення кримінальної справи відносно колишнього Президента України Леоніда Кучми.

Відповідну ухвалу сьогодні оголосила колегія суддів Апеляційного суду Києва, не задовольнивши відповідні скарги на рішення суду першої інстанції адвоката Мирослави Гонгадзе Валентини Теличенко, Генеральної прокуратури, журналіста Олексія Подольського та адвокатів екс-майора Миколи Мельниченка Павла Сичова і Миколи Неділька.

«Постанову Печерського районного суду Києва від 14 грудня 2011 року, якою було скасовано постанову першого заступника генерального прокурора України Рената Кузьміна щодо порушення проти Кучми кримінальної справи, залишити без змін. Скарги прокурора, потерпілого Подольського, адвоката Неділька, представника потерпілої Гонгадзе Теличенко – залишити без задоволення», – йдеться в ухвалі.

Відповідне рішення міститься у резолютивній частині ухвали суду. Її повний текст буде оголошено 25 січня.

Генеральна прокуратура в березні 2011 року порушила кримінальну справу стосовно Леоніда Кучми. Його звинувачували у перевищенні влади і службових повноважень, які призвели згодом до вбивства журналіста Георгія Гонгадзе. Кучмі було обрано запобіжний захід у вигляді підписки про невиїзд.

16 листопада адвокати Кучми подали скаргу до Печерського райсуду Києва про скасування постанови щодо порушення кримінальної справи стосовно Кучми у зв'язку з її безпідставністю. 14 грудня 2011 року Печерський райсуд вирішив, що Генпрокуратура безпідставно порушила кримінальну справу проти Кучми.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG