Доступність посилання

ТОП новини
23 Жовтень 2019, Київ 00:25

Азаров: Україна може обійтися без МВФ, але налаштована на співпрацю


Прем'єр-міністр України Микола Азаров упевнений, що Україна може обійтися без кредиту Міжнародного валютного фонду, проте Київ налаштований на продовження співпраці з цим фондом.

«Чи обійдемося ми без кредиту МВФ? Та у мене сумнівів ніяких немає, що обійдемося. У мене таких самих сумнівів не було і в 2011 році, і ми цей рік прожили. Але ми налаштовані на співпрацю з МВФ, налаштовані на реалізацію програм співпраці. Ми будемо все робити для того, щоб ця програма почала працювати», – сказав він.

Прем'єр пояснив, що Україна налаштована надалі співпрацювати з МВФ, оскільки це – найдешевші на ринку гроші. «Нам із вами ще погашати той кредит, який наші попередники взяли у 2008–2009 роках», – додав він.

Азаров наголосив, що незабаром відбудуться переговори з МВФ щодо подальшої співпраці. «Невдовзі туди поїде новий міністр фінансів, на ці переговори. Отже, я налаштований на те, щоб рухатися позитивно в цьому напрямі», – сказав прем'єр.

Він пояснив, що уряд України підготував цілу низку пропозицій МВФ, які підтверджують збалансованість фінансово-бюджетної політики в 2012 році. Він додав, що ці пропозиції дозволять Україні «пройти з мінімальними ризиками та втратами 2012 рік».

Восени 2008 року МВФ ухвалив рішення про виділення Україні близько 17 мільярдів доларів в кредит. Із трьох виділених траншів на загальну суму майже 11 мільярдів доларів перший в розмірі 4 з половиною мільярда доларів у листопаді 2008 року отримав Нацбанк. Другий в розмірі 3 мільярди доларів був поділений навпіл між НБУ і урядом, а третій, на 3 з половиною мільярди, доларів повністю пішов урядові.

Виділення четвертого траншу було заплановане на листопад 2009 року, проте він так і не був наданий через відсутність консолідованої позиції української влади в питанні реалізації антикризових дій та прийняття держбюджету на 2010 рік.

Місія Фонду, яка працювала в березні 2011 року в Києві, не стала рекомендувати раді директорів МВФ ухвалювати позитивне рішення про виділення чергового траншу для країни. МВФ очікував від України затвердження пенсійної реформи та розв'язання проблеми занижених тарифів на газ для населення.

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
XS
SM
MD
LG