Доступність посилання

ТОП новини

РНБО України постановила диверсифікувати постачання газу


Україна має намір розпочати переговори з провідними країнами щодо питання диверсифікації джерел постачань природного газу, повідомила секретар ради національної безпеки і оборони (РНБО) Раїса Богатирьова.

«Рада національної безпеки і оборони ухвалила рішення відпрацювати додаткові заходи, які б дозволили краще забезпечити енергетичну безпеку України. Насамперед, йдеться про диверсифікацію джерел постачань природного газу», – сказала Богатирьова після завершення засідання РНБО.

За словами Богатирьової, уряд України продовжує працювати над укладенням нового «газового» договору з Росією. «На сьогодні, відповідні прямі збитки нашої держави (від наслідків укладення газових контрактів із РФ в 2009 році) становлять суму близько 5 мільярдів доларів на рік ... В таких умовах уряд України продовжує наполегливо працювати над підписанням нового справедливого контракту з Російською Федерацією», – сказала вона.

Водночас Богатирьова не виключила, що переговори за таким дражливим питанням можуть тривати досить довго.

Україна заявляє, що чинні газові контракти з Росією 2009 року невигідні для неї, й домагається їхнього перегляду. Російська сторона каже, що цілком задоволена цими контрактами і на їхній перегляд погодитися не може. Російська сторона також давала знати, що може піти на зниження ціни на газ для України в обмін на контроль над українською газотранспортною системою на правах власності чи співвласності, створивши для цього газотранспортний консорціум.
XS
SM
MD
LG