Доступність посилання

ТОП новини

У Львові на День Соборності влаштували «живий ланцюг» між пам’ятниками Бандері і Шевченку


Колона опозиційних сил у Львові
Близько чотирьох тисяч львів’ян узяли в неділю, на День Соборності, участь у «живому ланцюзі єднання», що простягнувся від пам’ятника провідникові ОУН Степанові Бандері до пам’ятника Тарасові Шевченку.

«Живий ланцюг» не вийшов суцільним, повідомляє кореспондентка Радіо Свобода. Представники кожної політичної партії стояли окремо групами, у багатьох місцях люди стояли один від одного за кілька метрів, тримаючи у руках партійну символіку.

Відбувся також марш опозиційних сил. Учасники акції молились і провели віче. Чимало людей після молебню за єдність України одразу покинули площу перед пам’ятником Шевченкові, де відбувалось віче.

Крім того, цього дня активісти громадських організацій «Відсіч» і «Українська молодь – Христові» вітали пасажирів потягу Маріуполь – Донецьк – Львів словами «Україна соборна від Львова до Донецька!», а ще частували їх пампухами, які самі посмажили, і роздавали синьо-жовті стрічки. Молодь обрала саме цей потяг, що їде через Донецьк, Дніпропетровськ, Черкащину, Київщину, Вінницю, Хмельницький, Тернопіль, Львів як символ єднання мешканців різних міст. Пасажирів вітали, не цікавлячись їхніми політичними вподобаннями.

22 січня Україна святкує День Соборності і Свободи в річницю проголошення 22 січня 1919 року Акту злуки Української Народної Республіки й Західно-Української Народної Республіки.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG