Доступність посилання

ТОП новини

В Азербайджані протестували проти французького «закону про геноцид вірмен»


Азербайджанські активісти і представники турецької діаспори в цій країні вийшли в суботу на демонстрацію в столиці Баку на протест проти майбутнього голосування в верхній палаті парламенту Франції щодо законопроекту, який має зробити кримінальним злочином заперечення геноциду вірмен у роки Першої світової війни.

Більш як сотня демонстрантів із прапорами пройшла до посольства Франції в центрі міста, щоб висловити свою думку про «нечесну» поведінку Франції. У разі схвалення законопроекту вони погрожують більшими протестами.

Розгляд у Франції законопроекту, який уже ухвалила нижня палата, Національні збори, в Сенаті запланований на понеділок.

Законопроект передбачає в разі набуття чинності карати ув’язненням до року і/або штрафом у 45 тисяч євро публічне заперечення геноцидів, які законодавчо визнає Франція, а це Голокост у часи Другої світової війни як геноцид євреїв і ромів, геноцид народу тутсі в Руанді 1994 року, а також геноцид вірмен наприкінці Першої світової війни в тодішній турецькій державі, Османській імперії.

Туреччина категорично протестує проти визнання масових убивств вірмен в Османській імперії за геноцид. Туреччину підтримує в цьому Азербайджан, який до того ж має власну ворожнечу з Вірменією через Нагірний Карабах.
XS
SM
MD
LG