Доступність посилання

ТОП новини

Президент Ємену виїжджає до США «на лікування»


Президент Ємену Алі Абдалла Салех заявив у неділю, що виїжджає до Сполучених Штатів Америки на тривале лікування і повернеться вже як звичайний політик.

У телевізійному виступі він заявив, що просить пробачення «в усього свого народу, чоловіків і жінок», за «всі недоліки» в перебігу його 33-річного правління.

За повідомленнями, Салех тим часом уже перебуває в Омані.

Алі Абдалла Салех іще наприкінці минулого року заявляв про свій від’їзд на лікування до США, яке йому необхідне після важкого поранення під час нападу на його палац у столиці Ємену Сані в червні, але тоді так і не поїхав.

Його заява пролунала наступного дня по тому, як у суботу парламент Ємену остаточно затвердив надання Салехові повного імунітету від будь-якого судового переслідування в обмін на його згоду залишити посаду за угодою, яку розробила Рада співпраці країн Перської затоки й яку підписали наприкінці листопада. Його родина й оточення, за рішенням парламенту, отримають частковий імунітет.

За тією угодою Алі Абдалла Салех передав усю повноту влади в країні своєму віце-президентові Абед-Раббо Мансурові Хаді, але до лютневих президентських виборів залишає за собою президентський титул уже як почесне звання.

Салех був змушений погодитися на відхід від влади внаслідок масових протестів проти його авторитарної влади, що спалахнули в січні і в перебігу придушень яких загинули кількасот людей. Протести тривають і далі, тепер проти обіцяної йому недоторканності і з вимогами негайного суду над ним.

Проти імунітету для чільників єменської влади вже виступала Верховний комісар ООН із прав людини Наві Піллей, яка заявляла, що це може суперечити міжнародному праву.

Алі Абдалла Салех перебував при владі у Ємені близько 33 років – 11 років як президент сучасного об’єднаного Ємену, а перед тим у часи поділу країни він 22 роки керував Північним Єменом.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG