Доступність посилання

ТОП новини

Обсяг проблемних кредитів в Україні у 2011 зменшився на 18% – дослідження


Загальна сума проблемних кредитів в Україні у 2011 році знизилася на 54 мільярди гривень (на 18%), до 243 мільярди гривень. Таку оцінку наводить рейтингове агентство «Кредит-Рейтинг» із посиланням на дослідження ринку проблемних активів, проведене його експертами.

«За останній рік частка проблемної та потенційно проблемної заборгованості за кредитами банків зменшилася з 36% до 30% портфеля юридичних осіб та з 50% до 40% портфеля фізичних осіб», – мовиться в прес-релізі «Кредит-Рейтингу».

Згідно з дослідженням, зниженню рівня проблемної заборгованості сприяла активна робота банків із проблемними активами на тлі обережної кредитно-інвестиційної політики. «Зменшення суми проблемної заборгованості відбулося переважно завдяки списанню безнадійних кредитів, яке банки почали здійснювати активніше після набуття чинності постановою НБУ № 424 від 13 вересня 2010 року (наразі порядок списання регламентує постанова НБУ № 172 від 1 червня 2011 року)», – зазначається в прес-релізі.

Крім того, за даними агентства, банки проводили роботу з реалізації заставного майна, а також почали активніше пропонувати клієнтам програми реструктуризації з частковим списанням боргу за умови самостійного погашення клієнтом певної суми.

Агентство «Кредит-Рейтинг» працює на українському ринку з 2001 року та спеціалізується на визначенні кредитних рейтингів за національною шкалою.
XS
SM
MD
LG