Доступність посилання

ТОП новини

Україна піднялась у рейтингу свободи слова за рахунок країн з гіршою ситуацією – «Репортери без кордонів»


Сьогодні міжнародна організація «Репортери без кордонів» оприлюднила свій щорічний Всесвітній індекс свободи слова, у якому Україна отримала значно гіршу оцінку, ніж минулого року (54,00 бали проти 46,83 минулого року; вищий бал означає гірше становище зі свободою слова).

Водночас Україна посіла 116-е місце серед 179 країн світу, тоді як у 2010 році Україна була під номером 131 зі 178 країн.

У звіті організації сказано: «Україна піднялася на кілька щаблів вище порівняно з 2010 роком (який позначився зникненням журналіста Василя Климентьєва), але очевидними є негативні тенденції, такі як повернення цензури та непокарані напади на журналістів». Ці тенденції, зазначено в звіті, організація пов’язує з Президентом Віктором Януковичем.

Міжнародна правозахисна організація підкреслює, що це місце не відображає реального стану речей в Україні, а є лише свідченням загального погіршення свободи слова у світі.

«Я не задоволений цим рейтингом, який не відображає реального стану речей, і його жодним чином не можна сприймати як підтвердження покращення ситуації зі свободою слова в Україні. Не можна забувати, що він є всього лише результатом порівняння з розвитком ситуації в інших країнах, де свобода слова погіршилась. У цьогорічному рейтингу занадто багато країн, зокрема, африканських, боролись за останні місця, вони і виштовхнули Україну нагору», – заявив керівник Європейського бюро «Репортерів без кордонів» Йоганн Бір.

За словами представника «Репортерів без кордонів» в Україні Оксани Романюк, протягом минулого року ситуація у сфері свободи слова в Україні не змінилась на краще, а навпаки, погіршилась, про що свідчать об’єктивні факти, наприклад, зростання кількості фізичних нападів на журналістів (якщо у 2010 році постраждало 26 журналістів, то у 2011-му – 35), розвиток різних видів цензури та перешкоджань законній професійній діяльності журналістів.

«Усе це не дає жодних підстав для того, щоб радіти зростанню рейтингу України у порівнянні з іншими країнами. Навпаки, в Україні продовжується розвиток поганих тенденцій: повернення цензури, високий рівень насильства і тотальна безкарність за напади на журналістів», – заявила Романюк.

«Репортери без кордонів» – міжнародна недержавна організація захисту прав людини, яка оберігає свободу слова у всьому світі. Щорічно організація публікує Індекс свободи преси, що є рейтингом країн за рівнем дотримання принципів вільних медіа.
XS
SM
MD
LG