Доступність посилання

ТОП новини

Суд грубо порушив право Іващенка на рівноправність сторін у судовому процесі – адвокат


Колишній виконувач обов’язків міністра оборони України Валерій Іващенко
Печерський районний суд Києва, приступивши до оголошення протоколів допитів на досудовому слідстві свідків у справі колишнього виконувача обов’язків міністра оборони України Валерія Іващенка, грубо порушив рівноправність сторін у судовому процесі. Про це сьогодні в інтерв'ю журналістам заявив адвокат Іващенка Борис Нечипоренко.

«Незважаючи на заперечення Іващенка та його захисників, суддя Вовк почав оголошувати свідчення інших свідків, даних ними на досудовому слідстві. При цьому «задовольнившись» повідомленнями-телеграмами свідків про неможливість їхнього прибуття, не вдаючись в уточнення причин, і тим більше не намагаючись забезпечити їхню явку, як того вимагає закон», – сказав адвокат.

При цьому він зазначив, що його підзахисний звернув увагу головуючого в процесі на те, що в інших судових процесах, які він веде, він вдавався до заходів примусового приводу свідків, а в цьому засіданні навіть не побажав звернути увагу на вимогу захисту щодо обов'язковості допитів у суді окремих свідків, свідчення яких мають ключове значення щодо спростування інкримінованих Іващенку звинувачень.

«Тим самим колегія суддів Печерського районного суду відверто грубо порушує норми КПК щодо забезпечення судом рівності прав сторін у процесі. Це свідчить про неприкриту упередженість суду в розгляді порушеної проти Іващенка кримінальної справи», – сказав Нечипоренко.

Сьогодні, 25 січня, суд продовжив почате на минулому судовому засіданні зачитування протоколів досудових допитів свідків у справі Іващенка.

20 серпня 2010 року головним управлінням військових прокуратур Генеральної прокуратури України було порушено кримінальну справу зі звинувачення Іващенка в зловживанні службовим становищем під час підписання плану санації держпідприємства Міноборони «Феодосійський судно-механічний завод». Іващенка було затримано в серпні 2010 року. За час перебування в СІЗО стан здоров'я Іващенка погіршилося, проте суд відмовляє екс-керівнику Міноборони в звільненні з-під варти для лікування.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG