Доступність посилання

ТОП новини

У Давосі обговорюють боргову кризу Європи


На зборах Всесвітнього економічного форуму в швейцарському місті Давос світові політичні лідери і керівники глобальних компаній обговорюють шляхи виходу з європейської боргової кризи.

Прем’єр-міністр Великої Британії Дейвід Камерон, який виступив у четвер, другого дня зборів форуму, закликав країни Європейського Союзу схвалити «рішучі заходи» щодо боротьби з борговою кризою, зазначивши, що невеликі зміни не вирішать проблем. Він закликав до кроків, які сприяли б зростанню зайнятості та підвищенню продуктивності праці в країнах ЄС.

«Ахілесовою п’ятою Європи є її недостатня конкурентоспроможність. Лісабонська стратегія не змогла забезпечити структурні реформи, котрі нам необхідні. Статистичні дані вселяють жах: за оцінками Всесвітнього економічного форуму, більш як половина держав-членів ЄС зараз менш конкурентоспроможна, ніж рік тому, а у п’яти держав ЄС цей показник нижчий, ніж у такої країни, як Іран», – заявив він.

Напередодні канцлер Німеччини Анґела Меркель виступила на форумі за створення в ЄС додаткових політичних структур, які гарантували б належне функціонування євро. При цьому вона висловилася проти істотного збільшення Європейського фонду фінансової стабільності.
XS
SM
MD
LG