Доступність посилання

ТОП новини

Санкції ПАРЄ в разі запровадження стосуватимуться посадовців з України – Немиря


Григорій Немиря
Якщо Парламентська асамблея Ради Європи застосує санкції відповідно до своєї резолюції, то вони стосуватимуться низки посадових осіб, а не в цілому України, вважає заступник лідера партії «Батьківщина» Григорій Немиря.

«Такі санкції мають бути відкалібровані і спрямовані на тих, хто порушує зобов’язання, позбавляє політичниx опонентів рівності і змагальності. Ми як опозиція говоримо про санкції проти режиму та його представників, і ми не говоримо про санкції проти України», – сказав Немиря.

Серед санкцій, які можуть бути, за його словами, – тимчасове зупинення права голосу української делегації в ПАРЄ. Крім того, можуть бути запроваджені такі дії, як заморожування фінансових активів виконавців та замовників певних політичних дій, заборона на видачу віз тощо. Немиря наголосив, що в першу чергу, це мало б стосуватися працівників прокуратури, суддів, які ухвалювали неправомірні рішення, керівників місцевих органів влади та вищих посадовців – від Президента до членів уряду.

Немиря також додав, що опозиція не лобіювала санкції проти України. «Ми лобіювали заходи, які б зробили цю резолюцію ефективною», – сказав він. При цьому Немиря наголосив, що відповідні заходи можуть бути застосовані вже у квітні цього року.

За словами Немирі, за дві ключові поправки до резолюції щодо санкцій та звільнення колишнього прем’єра Юлії Тимошенко та інших опозиціонерів не голосували лише делегації Азербайджану, Вірменії, Туреччини та частково Росії.

Вчора у Стразбурзі на сесії ПАРЄ проголосували за резолюцію «Функцiонування демократичних iнститутiв в Українi». «Асамблея закликає моніторинговий комітет продовжувати пильно стежити за ситуацією і пропонувати будь-які подальші дії, які може Асамблея вжити, аж до можливих санкцій, якщо вимоги не виконають», – сказано в резолюції.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG